Haberler

Ignis ve GeoAlaska, Alaska’da jeotermal keşif için ortak oldu

Mount Spurr, Alaska (kaynak: USGS, wikimedia commons)
Merve Uytun 7 Mar 2023

Ignis ve kardeş şirket Geolog, Alaska'da Jeotermal enerjiyi keşfetmek ve geliştirmek için GeoAlaska ile ortak oluyor.

Jeotermal kaynaklardan güvenilir temel yük enerjisi oluşturmak için ileri teknolojileri birleştirmede dünya lideri Ignis H2 Energy Inc. (Ignis) ve Alaska merkezli jeotermal odaklı bir keşif ve geliştirme şirketi GeoAlaska LLC (GeoAlaska), bugün Alaska’daki jeotermal kaynaklardan güvenilir temel yük enerjisi üretmek için yeni bir ortaklık duyurdu.

Ignis H2 Energy ve GeoAlaska ortaklığı duyurdu (kaynak: Ignis H2 Energy)

Ignis’in CEO’su ve sahibi Richard Calleri, “Alaska, tüm Alaskalıların yararına güç sağlamak için sorumlu bir şekilde kullanılabilecek bol miktarda doğal kaynakla kutsanmış durumda. Şu anda, Alaska’daki jeotermal kaynaklar az gelişmiş durumda ve Devlet enerji karışımına çok az katkı sağlıyor veya hiç katkıda bulunmuyor.

Kardeş şirket Geolog tarafından desteklenen Ignis’in amacı, sürdürülebilir bir şekilde üretilen ve yerel ESG politikalarına ve uygulamalarına duyarlı, güvenilir, karbon sıfır temel yük enerjisini keşfetmek ve üretmek için GeoAlaska ile birlikte çalışmaktır”dedi.

GeoAlaska’nın CEO’su ve çoğunluk sahibi Paul L. Craig, “GeoAlaska, jeotermal arama ve üretimde değerli deneyimler getirecek ve GeoAlaska’ya net sıfır karbon temel yük gücü üretme nihai hedefinde yardımcı olacak Ignis ile ortak olma fırsatına sahip olmaktan heyecan duyuyor. Ignis ile el ele çalışan GeoAlaska, bu hedefi başarabileceğimize inanıyor” dedi.

Ignis ve Geolog kısa bir süre önce CeraPhi Energy ile, Birleşik Krallık ısıtma şebekeleri için jeotermal enerji elde etmek üzere ömrünü tamamlamış petrol ve gaz kuyularının yeniden kullanılmasına izin veren teknolojiyi desteklemek için stratejik bir ortaklık duyurdu.

Ignis Hakkında

Ignis, sürdürülebilir bir enerji yoluna götüren teknolojileri değerlendirmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Ignis şu anda birden fazla ülkede hızlı bir şekilde jeotermal enerji üreticisi olmak amacıyla teknik, kaynak sürdürülebilirliği ve finansal risklere dayalı olarak jeotermal fırsatları değerlendirmekte ve değerlendirmektedir. Bu rol kapsamında Ignis, jeotermal enerji dağıtımında güvenilirliği, maliyeti ve verimliliği artırmak için adım adım yenilikler sunan şirketlerle ortaklık yapıyor. Nihai hedef: Jeotermalden %100 Yeşil Hidrojen üretimi.

GeoAlaska Hakkında

GeoAlaska, şu anda Alaska’nın Cook Inlet bölgesinde, her ikisi de Cook Inlet’in batı kıyısında yer alan ve Alaskan Railbelt ile bağlantı potansiyeline sahip olan Augustine Adası ve Mt Spurr’a odaklanan arama izinlerine sahip olan Alaska merkezli bir jeotermal arama şirketidir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy