Haberler

InfraCo Africa, IGC Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu’na MW Sponsor oldu

Project site for the Corbetti Geothermal project, Ethiopia (source: ThinkGeoEnergy, creative commons)
Eren Günüç 18 Eki 2017

Altyapı geliştirme fonu olan InfraCo Africa yaklaşmakta olan IGC Frankfurt Invest Geothermal Forumu'na MW Sponsor olarak katılıyor. Etkinlik, dünya çapında yatırım ve finansman jeotermal projelerine odaklanıyor ve 7 Kasım 2017'de Frankfurt Almanya'da gerçekleşecek.

Altyapı geliştirme fonu olan InfraCo Africa yaklaşmakta olan IGC Invest Geothermal’e MW Sponsor olarak katılıyor. IGC Invest Geothermal, risk azaltımı, erken dönem finansman, piyasa teşvikleri, harmanlanmış finansman seçenekleri, çok oyunculu projeler ve çıkış stratejileri gibi jeotermal enerji gelişimine yatırım yapmanın önemli unsurları üzerine odaklanan ilk küresel jeotermal yatırım forumu.

infraco_africa_logo

 

Etkinlik, 7 Kasım 2017 tarihli Mövenpick Hotel Frankfurt City’de gerçekleşecek.

Çok taraflı Özel Altyapı Geliştirme Grubunun (PIDG) bir parçası olan InfraCo Africa etkinliğinde, Afrika’daki jeotermal projelerin finansmanı ile ilgili faaliyetlerini ve görüşlerini sunacak.

“Afrika’daki özel odaklanmamızla jeotermal projeleri finanse etme konusundaki deneyimimiz hakkında konuşmak için IGC Invest Geothermal’e katılmaktan memnuniyet duyuyoruz ve iş geliştirme müdürü Tim Jackson, endüstri ve diğer finansal kurumlardan temsilcilerle canlı bir alışveriş yapmayı dört gözle bekliyor” dedi.

Tim Jackson, enerji projeleri geliştirmesinde 25 yıllık tecrübeye sahip ve 2009’dan beri Avrupa ve Afrika’daki jeotermal projelere odaklanmıştır. Tim şu anda Etiyopya’daki Corbetti Jeotermal enerji projesinden sorumlu olan InfraCo Africa için erken evre güç projesi gelişmelerini yönetiyor.

Türkiye, Endonezya, Afrika, Avrupa, Latin Amerika ve diğerleri gibi büyüme pazarlarındaki gelişmelere olan artan ilgi ile gelişme, özellikle kalkınmanın ilk aşamalarında projeler için yeterli fon sağlamanın zorluğuyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Çok taraflı programlar ve kalkınma bankaları, erken aşamalarda kalkınmaya yardım ederken, jeotermal projeleri ilerletmek için halen yetersiz miktarda fon sağlanmaktadır.

IGC Invest Geothermal etkinliği, özel sermaye, altyapı, borç, kurumsal yatırımcılar ve kamu hisse senedi fonları ve kalkınma bankaları gibi kamu finansman ortakları da dahil olmak üzere, jeotermal sanayi jeotermal sanayi (GI) liderleri ve uluslararası yatırımcılar için yıllık bir forum ve platform yaratıyor , fonlar ve kurumlar. Ayrıca, yatırımcıların ve jeotermal enerji endüstrisinin, küresel olarak enerji altyapı geliştirme yatırımlarının fırsatlarını ve zorluklarını öğrenmesi için bilinçlendirilmesine yardımcı olmak için kurulmuştur.

Etkinliğin ortakları şunlardır:

  • Dünya Bankası,
  • Rödl & Partner
  • Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC)

 


InfraCo Africa Hakkında

InfraCo Africa, 2004 yılında kurulmuş olan Özel Altyapı Geliştirme Grubunun (PIDG) bir parçası olan özel bir finansal şirkettir. Şirket, Avusturya ADA, Hollanda (DGIS), İsviçre ve Birleşik Krallık (DFID) hükümetleri tarafından finanse edilmektedir. Şirketin projeleri 2 milyar doların üzerinde yatırım yaptı, yaklaşık 13 milyon insana yeni bir altyapı sağladı ve yaşam standartlarını iyileştirdi, Sahra altı Afrika’daki ekonomik büyümeyi güçlendirdi. Şirket, Etiyopya’daki Corbetti jeotermal projesinin ilk 70 MW’lık kalkınma konusundaki mali ortağı ve proje için tahmini toplam yatırım 360 milyon ABD dolarıdır.

Web Sitesi: www.infracoafrica.com

Özel Altyapı Geliştirme Grubu (PIDG) Hakkında

PIDG, Sahra altı Afrika, güney ve güneydoğu Asya’nın sınır pazarlarındaki altyapı yatırımlarını, ekonomik kalkınmayı ve yoksullukla mücadeleyi desteklemek için teşvik ediyor. 2002 yılından bu yana, PIDG mali kapanış için 154 altyapı projesini destekledi ve 222 milyon kişiye yeni ya da geliştirilmiş altyapıya erişim sağladı. PIDG, yedi ülkeden (İngiltere, İsviçre, Avustralya, Norveç, İsveç, Hollanda, Almanya) ve Dünya Bankası Grubundan donörler tarafından finanse edilmekte.

Daha fazla bilgi için: www.pidg.org

Frankfurt’ta yapılacak bu harika etkinliğe katılmak ya da sponsor olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

Kaynak: ThinkGeoEnergy aracılığıyla