Haberler

İngiltere, İrlanda, Kuzey Avrupa’da yenilenebilir enerji, jeotermal yatırımlara yeni fon

Londra, İngiltere / Birleşik Krallık'taki Thames Nehri'ne bakış (kaynak: flickr / Dun.can, creative commons)
Cannur Bozkurt 6 Kas 2020

Yeni bir yenilenebilir enerji ve altyapı güveni, İngiltere, İrlanda ve Kuzey Avrupa'daki diğer altyapı varlıklarının yanı sıra rüzgar, güneş, hidro ve jeotermal dahil olmak üzere çeşitlendirilmiş yenilenebilir enerji üreten varlık portföyüne yatırımlarda 200 milyon GBP'ye kadar artış sağlamak için halka arz başlatacak.

Downing Renewables & Infrastructure Trust PLC (DORE) adlı yeni bir şirket, ilk halka arz (IPO) başlatmayı, hisselerini Mali Davranış Otoritesinin Resmi Listesinin premium segmentine kabul etmeyi ve Londra Borsası’nda işlem yapmayı planlıyor.

DORE, rüzgâr, güneş, hidro ve jeotermal dahil olmak üzere yenilenebilir enerji üreten İngiltere, İrlanda ve Kuzey Avrupa’daki altyapı varlıkları çeşitlendirilmiş portföyüne yatırım yapmak için yerleştirme, abonelik teklifi ve aracılar teklifi yoluyla 200 milyon GBP’ye kadar para toplamayı amaçlıyor.

DORE’nin, toplam yıllık gelirlerinin % 50’si veya daha fazlasını küresel yeşil ekonomiye katkıda bulunan ürün ve hizmetlerden elde eden şirketleri takdir eden Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın Yeşil Ekonomi Markasına hak kazanması bekleniyor.

Önerilen DORE lansmanı hakkında daha fazla bilgi DORE web sitesinde bulunabilir: mevcut olduğunda www.doretrust.com.

Risk altındaki sermaye ve getiri garanti edilmez. Yatırımlar düşebileceği gibi yükselebilir ve yatırımcılar yatırılan tutarın tamamını geri alamayabilir. Lütfen yatırım yapmadan önce içeriğine ve temel bilgi belgesine (KID) bakınız; dikkatiniz burada bulunan risk faktörlerinde olmalıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy