Haberler

Inter-Amerikan Kalkınma Bankası IDB, “Kadın ve Enerji Forumu: Güç Dengesi” düzenliyor

IDB forum web sayfası görüntüsü
Cannur Bozkurt 11 Eki 2018

Inter-Amerikan Kalkınma Bankası IDB, Latin Amerika ve Karayipler için Cinsiyet ve Enerji adlı bir forum düzenliyor. Forum, kamu ve özel sektör liderlerini bir araya getirecek. 13 Kasım 2018 - 08:45 - 19:00, IDB - Washington, DC.

Inter-Amerikan Kalkınma Bankası IDB, Latin Amerika ve Karayipler için Cinsiyet ve Enerji adlı bir forum düzenliyor. Forum, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadınların enerji sektöründeki değer zincirine katılımını teşvik etmek için kamu ve özel sektör liderlerini 13 Kasım 2018 – 08:45 – 19:00, IDB – Washington, DC’de bir araya getirecek.

Latin Amerika ve Karayipler’de toplumsal cinsiyet eşitliği sorunları iki önemli alanda göze çarpmaktadır. Birincisi, kadınlar bölgesel işgücünde ve sektördeki liderlik pozisyonlarında önemli ölçüde eksik temsil edilmektedir. İkincisi, kadınlar enerji erişiminin eksikliğinden olumsuz yönde etkilenmektedir. Toplantı her iki konu için de bölgedeki cinsiyet eşitliği için mevcut manzara nedir ve eksiklikleri gidermek için hangi eylemleri, politikaları ve programları uygulayabiliriz sorularının cevapları için düzenleniyor.

Kadın ve Enerji Forumu, enerji sektörünün nasıl dönüştürüleceği ve hayatın nasıl iyileştirileceği konusunda önemli bir tartışmayı alevlendirmenin yanı sıra, toplumsal fikir birliği oluşturmayı destekleyecektir.

Forum sayfasına buradan ulaşılabilir.

Kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: events.iadb.org