Haberler

İş İlanı: Politika Görevlisi – Jeotermal, EGEC, Brüksel / Belçika

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi'nin (EGEC) İnternet sitesi - ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 6 Eyl 2019

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Brüksel / Belçika operasyonları için Politika Görevlisi konumuna personel arıyor.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Avrupa’daki jeotermal sektörünün sesi olarak, 22’den fazla üyesi olan ve 22 farklı Avrupa ülkesinden 500 paydaşı temsil eden uluslararası bir endüstri birliğidir. Jeotermal, güvenli, güvenli ve güvenilir ısı, soğutma ve elektrik hizmetleri sağlayarak iklim krizinin üstesinden gelmeye yardımcı olan önemli bir yenilenebilir enerji çözümüdür.

Daha uzun vadeli bir Belçika sözleşmesi için en kısa zamanda Ekim 2019’da başlayacak olan altı aylık (38 saat / hafta) esasına göre küçük fakat büyüyen ekibiplerine katılmak için yeni bir Politika Görevlisi arıyorlar. Politika Görevlisi, savunuculuk konularında Politika Direktörüne yardım etmenin yanı sıra, yenilenebilir enerji konusundaki Avrupa araştırma ve yenilik politikalarına odaklanacaktır. Politika Görevlisi ayrıca Avrupa Teknoloji ve Yenilik Platformlarının yönetimini de destekleyecektir.

İş tanımı

Sorumluluklar:

  • AB enerji ve araştırma politikasını izlemek.
  • AB Kurumları ve diğer sanayi kuruluşları ile bağlantı kurmak.
  • Politika belgelerinin üretimi ve yayılmasını denetlemek.
  • İlgili siyasi, ekonomik ve finansal gelişmelerin düzenli olarak izlenmesi ve analiz edilmesinde takıma yardımcı olmak.

Politika Görevlisi, Jeotermal’deki Avrupa Teknoloji ve Yenilik Platformlarının yönetiminde aşağıdaki görevlerle görev alacaktır:

  • Toplantıları düzenlemek
  • Çeşitli Çalışma Grubu faaliyetlerini denetlemek
  • Stratejik belgelerin hazırlanması (örneğin Vizyon, araştırma öncelikleri, teknoloji yol haritası)
  • Konum bildirimlerinin ve araştırma ve inovasyonla ilgili diğer politika belgelerinin hazırlanması.

Başvurular için kapanış tarihi: 15 Eylül 2019

Başvuru için ilginizi belirten bir yazı ve özgeçmişinizi bu adrese iletebilirsiniz (İngilizce): info@egec.org adresine gönderiniz.

Lütfen e-postanıza adınızı ve soyadınızı ve iş unvanını (EGEC politika görevlisi) eklemeyi unutmayınız.

Röportaj tarihleri: 23-27 Eylül 2019

Kaynak: jobs.Euractive