Haberler

İzlanda ve Meksika’nın Jeotermal Grupları İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Official signing of a cooperation agreement between the Iceland and Mexican geothermal clusters (source: ThinkGeoEnergy)
Eren Günüç 26 Nis 2017

İzlanda ve Meksika jeotermal grupları bugün jeotermal enerji ile ilgili bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Latin Amerika ve Karayipler  Jeotermal Konferansı (GEOLAC) ile birlikte düzenlenen törende İzlanda Jeotermal Grubu Vidar Helgason ve Meksika CICESE Yer Bilimleri Direktörü Dr. Luis Alonso Gallardo’nun temsilcileri bir işbirliği anlaşması imzaladı.

“Gruplar arasındaki anlaşma, Meksika ve İzlandalı jeotermal şirketleri arasında verimli bir işbirliğinin başlangıcını işaret ediyor” açıklamasında bulundu Vidar Helgason.

Meksika ve İzlanda hükümetleri şu anda belirli jeotermal ticaret anlaşmalarını görüşüyorlar. Dolayısıyla, İzlanda ve Meksika’daki jeotermal enerji sektörlerinin iki grubu arasındaki anlaşma zamanında oldu. İşbirliği, her iki ülkenin gelecekteki enerji karışımının parçası olarak jeotermal enerjiyi teşvik etmeye yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu işbirliği,  jeotermal pazarın araştırma, iş ve diğer katılımcılarını bir araya getirmek, jeotermalin rekabet gücünü güçlendirmek ve geliştirmek için yardımcı olacaktır.
Kaynak:  ThinkGeoEnergy