Haberler

İzlanda’dan GeoSurvey ve Japon Geoscience Enterprise işbirliği anlaşması imzaladı

İmza anı; GSE Genel Müdürü Takahiro Kurata (sağda) ve ÍSOR Genel Müdürü Ólafur G. Flóvenz (solda)
Cannur Bozkurt 26 Eyl 2019

İzlanda GeoSurvey ve Japon Geoscience Enterprise Inc. (GSE), Japonya'da jeotermal proje geliştirme ile ilgili hizmetler, elektrik üretimi ve doğrudan kullanım için bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Geçen hafta, İzlanda’lı GeoSurvey (İSOR) ve Japon şirketi Geoscience Enterprise Inc. (GSE), Japonya’daki jeotermal projelere yönelik işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma, hem elektrik üretimi hem de doğrudan jeotermal kullanımı için Japonya’daki jeotermal araştırmalarla ilgili projelerde işbirliği konusunda üç yıllık bir süre için geçerli olacak.

Anlaşma, GSE Genel Müdürü Takahiro Kurata ve İSOR Genel Müdürü Ólafur G. Flóvenz tarafından imzalandı.

Geoscience Enterprise Inc. (GSE), yer bilimlerine odaklanmış bir Japon araştırma ve geliştirme şirketidir. Japonya’da küçük ve orta ölçekli jeotermal projeleri finanse eden Japon yenilenebilir enerji üreticisi ve Geothermal Development & Investment Inc.’in (GDI) GPSS Holdings Inc. şirketine aittir.

İSOR, Birleşmiş Milletler Üniversitesinin jeotermal eğitim programında yer alan denetimli öğrencilerin yanı sıra, araştırma, izleme ve denetimli öğrencilerin danışmanı olarak Asya’da sayısız jeotermal projede yer almıştır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy