Haberler

İzmir Valiliği YİKOB’dan jeotermal kuyu kiralama ihalesi duyurusu

Resmi Gazete İzmir YİKOB jeotermal ihale duyurusu
Cannur Bozkurt 7 May 2020

İzmir Valiliği YİKOB, Resmi Gazete aracılığı ile “Jeotermal kaynak işletme ruhsat sahası içerisinde yer alan t1 kuyusu, kuyu başı binası, ısı merkezi ile ekipmanları”nı 3 yıl süreyle kiraya verilmek üzere ihale edeceğini duyurdu.

İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Resmi Gazete aracılığı ile paylaştığı ilamda, jeotermal kaynak işletme ruhsat sahası içerisinde yer alan t1 kuyusu, kuyu başı binası, ısı merkezi ile ekipmanlarını 3 yıl süreyle kiraya verilmek üzere ihale edeceğini duyurdu.

İhale edilecek olan İzmir Valiliği YİKOB’a ait Dikili ilçesi Kaynarca mevkiinde alan bazında İ.R.2143 nolu jeotermal kaynak işletme ruhsat sahası içerisinde yer alan T1 kuyusu (kuyu bazlı İ.R.2157), kuyu başı binası, ısı merkezi ile ekipmanları için belirlenen muhammen bedel (KDV hariç) 283.549,35 TL, geçici teminat bedeli ise yaklaşık 8.500 TL olduğu belirtildi.

İhale 3 Haziran 2020’de, İzmir Valiliği YİKOB Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü toplantı Salonu’nda yapılacak.

Kaynak: Resmi Gazete