Haberler

J-Power, Japonya’da yenilenebilir / jeotermal enerji tüketmeye devam ediyor

Wasabizawa jeotermal tesisi, Akita Pref., Japonya (kaynak: EPDC)
Merve Uytun 21 May 2021

Elektrik şirketi J-Power, yapım aşamasında olan iki jeotermal enerji projesi ve bir ek erken aşama projesi dahil olmak üzere Japonya'da yenilenebilir enerji üretimini sürdürüyor.

J-POWER markası altında faaliyet gösteren Japon elektrik şirketi Electric Power Development Co., Ltd., orta vadeli Yönetim Planında, 2050 yılına kadar karbon nötr bir enerji üretim şirketi olma çabasıyla ilgili ayrıntıları paylaşıyor.

J-Power “Mavi Misyon 2050”, 2030 yılına kadar CO2 emisyonlarının % 40 azaltılmasını öngörüyor. Formüle edilen strateji, şirketin önümüzdeki üç yıl için 2023 mali yılına kadar planlanan eylemlerini vurguluyor.

Hidroelektrik ve rüzgar enerjisine güçlü bir şekilde odaklanan jeotermal enerji, şirketin Japonya’daki yerel işleri için stratejik planın da bir parçasıdır. Şu anda J-Power, 23 MW kurulu jeotermal enerji üretim kapasitesine sahip bir jeotermal enerji santraline sahiptir. Bu, şirketin Japonya’daki Akita’daki 46 MW Wasabizawa jeotermal enerji santralindeki payıdır. Tesis 2019’da faaliyete geçti.

J-Power, planlanan 17 MW’lık birleşik enerji üretim kapasitesi ile yapım aşamasında olan iki jeotermal projeye daha sahiptir. Bir jeotermal proje için ek bir yer şu anda araştırma altındadır.

Şirketin Japonya dışında herhangi bir jeotermal planı yok gibi görünüyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy