Haberler

Japon INPEX, Jeotermal ve Güneş Solar PV ticaretini güçlendiriyor

Unit 1 of Sarulla Geothermal Power Plant, North Sumatra/ Indonesia (source: Ormat Technologies)
Eren Günüç 25 Eyl 2017

Japon INPEX Corp, yenilenebilir Enerji ve Güç Birimi Oluşturarak yeniden yapılandırılarak jeotermal ve güneş PV işini güçlendiriyor.

Japon INPEX Corp, şirketin 2012 yılında formüle ettiği Orta Vadeli Vizyon’da belirtilen üç büyüme hedefine (*) uygun olarak 1 Ekim 2017’den itibaren Yenilenebilir Enerji ve Güç İş Birimi’ni kuracağını duyurdu.

INPEX halen, jeotermal ve fotovoltaik enerji üretim projeleri, çeşitli yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili teknolojik gelişmeler ve Kurumsal Stratejik Planlama Bölümü’nden bir alt bölüm olan Yeni İş Planlama Birimi aracılığıyla diğer elektrik üretim işletmeleriyle ilgili çalışmalar yürütüyor. Bu girişim girişimlerini orta ve uzun vadeli bir perspektifle daha da güçlendirmek ve iş geliştirme fırsatlarını proaktif bir şekilde izlemek için şirket mevcut Yeni İş Planlama Birimini yeni ve bağımsız bir kuruluş olarak yeniden kurarak yenilenebilir enerji ve gücü yeniden adlandıracaktır.

2015 yılında bildirdiğimiz gibi, Endonezya’daki 330 MW Sarulla jeotermal projesinde INPEX’in % 37 oranında bir menfaati bulunmaktadır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy aracılığıyla