Haberler

Jeotermal enerji ile yetiştirilen güller moral kaynağı oldu

Jeotermal ile yetiştirilen güller (temsili fotoğraf)
Cannur Bozkurt 27 Nis 2020

Sağlık çalışanları, polis ve jandarma ekiplerinin morallerini yükseltmek amacıyla, Afyonkarahisar’In Sandıklı İlçesinde jeotermal enerji İle yetiştirilen güller dağıtıldı.

Afyonkarahisar’ın, Sandıklı İlçesi, Hüdai Kaplıcalarında bulunan jeotermal serada üretilen çiçek serasında deneme amaçlı yetiştirilen güllerin ilk hasadı yapıldı. Hasat sonrası Sera İşletme Müdürü Fahri Güldalı tarafından ilçede koronavirüs ile mücadele hastane personeli, sağlık ocağı personeli, jandarma ve emniyet personeline dağıtıldı.

Covid-19 nedeniyle hastanede yatan hastalara da iletilmek üzere personele gül demetleri bırakan İşletme Müdürü Güldalı, gösterdikleri özverili çalışmaları nedeni ile personele teşekkür etti.

Sağlık çalışanlarının yanı sıra Jandarma ekiplerini de ziyaret eden Güldalı, gülleri çalışnalar ile paylaştı.

Güldalı gazetecilere yaptığı açıklamada; “Korona virüs (Covid-19) dolayısıyla ilçemizde görev yapan sağlık personeli, jandarma ve polisimize seramızda topraksız tarım ile yetiştirdiğimiz güllerden takdim ettik. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizide kötü bir şekilde etkiledi koronaviris. Onlar herşeyin en güzeline layık” dedi.

Kaynak: Anadolu Gazetesi