Haberler

Jeotermal Gelişim Tesisi Çalıştayı, GEOLAC – Meksika, 17-18 Temmuz, 2018

Snapshot of GDF for LAC website
Eren Günüç 22 May 2018

Mexico City'de 17-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak Latin Amerika ve Karayipler için Jeotermal Kongresi (GEOLAC) kapsamında yarım günlük Jeotermal Gelişim Tesisi Çalıştayı, Teknik Yardım Forumu (TAF) tarafından düzenlenecektir.

Teknik Yardım Forumu (TAF), bakanlıklara ve politika belirleme kurumlarına, jeotermal gelişim spektrumundaki teknik yardım boşluklarını ve fırsatları tanımlamak için kalkınma finans kuruluşları ile etkileşimde bulunmak üzere tasarlanmıştır. Forum politika odaklıyken, özel sektörden katılım da teşvik edilmektedir.

Çalıştay konuları şunlardır:

  • Jeotermal Kalkınma Tesisi (GDF) – Fonlama programının başlatılmasından bu yana bir yıl öğrenilen finansman durumu, fırsatlar ve dersler
  • Şili Yuvarlak Masa Toplantısı: Şili’nin jeotermal yuvarlak masa toplantıları için Dünya Bankası destekli TA’nın özeti. Sonuçlar ve ilerlenen yol.
  • Pozitif Sosyal Etki için Jeotermal – Jeotermalin diğer enerji seçeneklerine karşı pozitif sosyal etkiyi önemli ölçüde takdir etmediğini kanıtlar mı?
  • Teknik Yardım 2.0 – Mevcut jeotermal TA programlarının tartışması ve bu programların düşük maliyetli aralıklı bir güç dünyasında nasıl bir evrim geçirmesi gerektiği.

GDF Çalıştayı’na katılım için herhangi bir ücret yoktur, ancak GEOLAC katılımcıları için farklı bir kayıt gerektirmektedir.

GDF hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: http://gdflac.com/technical-assistance-forums/

Kaynak: New Energy Events, ThinkGeoEnergy aracılığıyla

 

Think Energy discount assets