Haberler

Jeotermal hakkında doğru bilinen yanlışlar / YENADER

YENADER linkedIn sayfası
Merve Uytun 24 Nis 2021

Yenilenebilir Araştırmalar Derneği (YENADER ) linkedIn profilinden yaptığı bir paylaşımda “Jeotermal hakkında doğru bilinen yanlışlar” başlıklı bir sunum yayınladı. Jeotermal – tarım ve çevre ilişkilerine dair bilgiler yer alıyor.

Yenilenebilir Araştırmalar Derneği (YENADER)  linkedIn profilinden yaptığı bir paylaşımda “Jeotermal hakkında doğru bilinen yanlışlar”  başlıklı bir sunum yayınladı. Jeotermal – tarım ve çevre ilişkilerine değinilen sunumda, jeotermal seracılık ve önemli uluslarası jeotermal seracılık projeleri de vurgulanıyor.

YENADER Hakkında

Dernek web sayfasında kendisini “Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesine katkı sağlamak, enerji verimliliği hakkında bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirmek, doğal çevrenin korunması, yenilenebilir enerji kaynaklarının verimli, yaygın kullanımı ve ülke ekonomisine katkısı konusunda kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan sivil toplum kuruluşu” olarak tanımlıyor. Ayrıca “yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren ülkelerdeki sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği geliştirmeyi ve kalkınma deneyimlerini bu ülkelerdeki kurum ve kuruluşlarla her düzlem de paylaşmayı” amaçlıyor. Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği, “üniversiteler, araştırma ve geliştirme kuruluşları vb. bilimsel kurumlar ile diyalog kurularak yenilenebilir enerjinin bilimsel gerekliliği konusunda işbirliği ortamı oluşturmak ve yenilenebilir enerjiden elektrik üretmenin ekonomiye ve bireylere olan olumlu etkileri yönünde halk kitlelerini bilgilendirme” nin önceliği olduğunu belirtiyor.

Ayrıntılı bilgi için derneğin LinkedIn sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kaynak : YENADER LinkedIn video