Haberler

Jeotermal sektöründe çeşitliliği desteklemek için WING ve Contact Energy ortaklaşa çalışıyor

Jeotermal'de Kadınlar (WING) web sitesi, ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 23 Eyl 2019

Contact Energy, jeotermal endüstrisinde çeşitliliği ve kadın temsilini teşvik etmek için iki Küresel Ortaktan biri olarak WING (Jeotermal'de Kadınlar’la) ile birleşti.

Yeni Zelanda’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan Contact Energy, Jeotermal’de Kadınlar’la (WING) organizasyon ortaklığını açıkladı. Sadece iki Global Ortaktan biri olan Contact Energy, yeni kurulan Advance Global Ortaklığının, kadınların jeotermal sektöründeki temsilini büyüteceğini umuyor.

Şu anda, jeotermal endüstrisindeki kadın iş gücü % 15’in üzerinde. WING ve Contact Energy, kadınları liderlik pozisyonlarına teşvik etmenin karar vermede çeşitliliği arttıracağı, daha iyi iş kararları ve daha verimli süreçleri teşvik edeceği konusunda aynı fikirdeler.

Contact Energy Genel Müdürü Jacqui Nelson, “Enerji endüstrisindeki kariyerim boyunca, daha fazla kadının liderlik rolü üstlenmesi ile endüstri genelinde büyük değişikliklere şahit oldum. Daha fazla kadına seçtikleri alanda fark yaratma fırsatı verildiğini görmek için WING ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyorum. ” dedi.

“Contact Energy çok çeşitli bir işgücünün daha geniş bir perspektiften zengin yaratıcı fikirler kaynağı sağlayarak mükemmel bir şirket performansı yarattığına inanıyor. Çeşitlilik yaratıcılığı, inovasyonu, işbirliğini ve olabileceğinin en iyisi olabilmek için güvenli bir alanı teşvik eder. Liderlik pozisyonlarında bu tür bir çeşitliliğe sahip olmak çok önemlidir. ”diye ekledi Nelson.

Mevcut WING Küresel Başkanı Andy Blair, “jeotermal toplumdaki kadınları ilerletmek, birçok biçimdeki önyargının üstesinden gelmek ve cesur olmakla ilgili” diyor.

Ortaklık bir yıl sürecek ve Nisan 2020’de İzlanda’nın Reykjavik kentinde düzenlenecek olan Dünya Jeotermal Kongresine (WGC) katılımla neticelenecek.

Kaynak: ThinkGeoEnergy