Haberler

Jeotermal teknolojik yenilik eğitiminde VR’den yararlanma – Eavor’un fantastik yaklaşımı

Eavor-Lite (TM) sanal turunun ekran görüntüsü - VR deneyimi tamamen farklı bir seviyede
Cannur Bozkurt 16 Kas 2020

Kanadalı Eavor Technologies, harika bir sanal gerçeklik modelinde, Kanada Alberta'daki pilot tesisin ziyaretçilerine, jeotermal enerjinin nasıl elde edileceğine ilişkin devrim yaratacak teknolojilerini ve yaklaşımını açıklıyor.

Sürekli olarak sektörü teşvik eden ve jeotermal enerjinin küresel enerji geçişinde sunabilecekleri için, yeraltı unsurunun kendisi muhtemelen en karmaşık unsurdur. Bu nedenle, yüzeyin altında ve üstünde olup bitenlerin görselleştirilmesi, jeotermal enerjiyi nasıl elde ettiğimizi ve kullandığımızı göstermeye yardımcı olabilecek bir şeydir.

Sonunda jeotermal enerjiyi nasıl elde ettiğimizde devrim yaratabilecek yeni bir teknoloji geliştiren bir şirket için, doğal olarak sadece konseptin işe yaradığını kanıtlamak değil, aynı zamanda insanların teknolojinin bir resmini çekmelerine yardımcı olmak da önemli.

Mühendislerin 3 boyutlu olarak tesisleri tasarlamasına, jeotermal rezervuarları 3B modellerde görselleştirmesine olanak tanıyan teknik gelişme ile bir sonraki adım, genel halkın ve paydaşların Eavor gibi sektörün yenilikçilerinin geliştirdiği teknolojiyi deneyimlemesine izin verecek bir kamu modeli olmalıydı.

Eavor Technologies Inc., Kalgari, Alberta merkezli bir kapalı döngü jeotermal teknoloji şirketidir. Şirket, patentli Eavor-Loop ™ teknolojisini genişletmek için çalışıyor. Teknoloji, jeotermal rezervuardan ziyade ısı iletim yoluyla jeotermal enerjinin türetilmesine izin vererek, dünya çapında jeotermal enerjinin potansiyel kullanımını genişleten ve geleneksel jeotermal geliştirmedeki bazı temel risk unsurlarını ortadan kaldırma yolunda ilerliyor.

Şirket, paydaşların Alberta eyalet hükümetinin eyaletteki kalkınmayı ilerletmeye yardımcı olacak yeni bir jeotermal mevzuatla ilgili heyecan verici bir duyurusu ile birlikte pilot tesisin sahasını ziyaret etmelerine izin vermek için bu sonbaharın başlarında bir saha ziyareti planlamıştı. Açıkçası, salgın nedeniyle mevcut zorluklar ve seyahat, toplantılar ve kişisel etkileşimle ilgili sınırlamalar bunu imkansız hale getirdi. Pilot tesislerini gezmek için müşterilerin ve ortakların artan talebini karşılayacak Eavor Technologies, gösteri tesisini (Eavor-Lite TM) sergilemek için sanal gerçeklik kullanan ölçeklenebilir bir teknoloji çözümü geliştirdi.

Https://eavor.com/eavor-lite-virtual-tour adresinde kurulan web sitesi aracılığıyla bilgisayardaki tesisi keşfetme fırsatı elde etmek size iyi bir fikir verir, ancak modeli Oculus sanal gerçeklik gözlüklerinde keşfetmek bunu gerçekten bir heyecan verici ve eğitici bir deneyim haline dönüştürmektedir.

Sistem içinde, Eavor’un Baş Mühendisi Bailey Schwarz ve Baş Teknoloji Sorumlusu Matt Toews ile birlikte tur rehberi Jen tarafından yönlendiriliyorsunuz. Santralin içine, boruların yanında yürümek, poerasyona böylesine yakından tanık olmak gerçekten sıradışı bir deneyim.

Simülasyon sırasında, Eavor-Lite (TM) tanıtım projesinin 3B yeniden inşası keşfedilebiliyor ve şirketin baş mühendisi ve CTO’dan daha fazla bilgi edinmek için belirli nesnelerle etkileşim kurarken hareket edebiliyorsunuz. Bu sanal gerçeklik turu çok daha fazlasını içeriyor ve şirketin teknolojisi hakkında harika bir fikir edinilmesini sağlıyor.

Eavor Technologies gibi daha fazla şirketin tesislerini sanal gerçeklik ortamında keşfetmeye izin vereceğini umuyoruz. Sadece Eavor Technologies’in Eavor-Loop (TM) gibi belirli teknolojik gelişmelerin teşvik edilmesine yardımcı olmak için değil, aynı zamanda bugün hem enerji üretimi hem de ısı kullanımı için jeotermal enerjiyi nasıl elde ettiğimizi ve kullanabileceğimizi açık bir şekilde yükseltiyor.

“Bir çift Oculus Quest kazanma şansı ve Sanal Turu kendiniz deneyimleme şansı için Eavor’un Get in the Loop haber bültenine abone olun! www.eavor.com ”.

Kaynak: ThinkGeoEnergy