Haberler

Jeotermal’de Sırada Ne Var? ThinkGeoEnergy-Alexander Richter ile Seequent’in Röportajı

Video ekran görüntüsü, ThinkGeoEnergy, Alexander Richter ile Seequent'ın röportajı
Cannur Bozkurt 17 Nis 2019

ThinkGeoEnergy kurucusu ve editörü Alexander Richter, yazılım şirketi Seequent'i ziyaret ederken, Seequent COO'su Graham Grant ile ThinkGeoEnergy'yi kurmanın arkasındaki motivasyon ve sektörle ilgili düşünceleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.

ThinkGeoEnergy kurucusu ve editörü Alexander Richter, Kasım 2018’de, katılmaktan büyük zevk aldığını belirttiği Wairakei’deki Yeni Zelanda Jeotermal Atölyesi sonrası yolculuğun bir parçası olarak, ülkenin güneyinde Christchurch’te bulunan yazılım şirketi Seequen’i ziyaret etti.

Sektöre yeni düşünceler getiren bir firma ve ekibiyle tanışmanın harika bir deneyim olduğunu belirten Richter, Filipinler’deki EDC’nin Rocelle Mendoza ile birlikte ofisi gezme, personel ile konuşma fırsatı yakalandı.

Daha sonra Seequent’in COO’su Graham Grant tarafından Richter ile bir röportaj gerçekleştirildi.

Ritcher, röportajda neden 2008 yılında ThinkGeoEnergy’yi kurduğunu, arkasındaki motivasyonu ve jeotermal endistrisinin nereye gittiğini anlatıyor:

“Jeotermal enerji muhtemelen yenilenebilir enerji pazarındaki en büyük oyuncu değil, ancak ısıtma ve soğutmada inanılmaz derecede önemli bir rol oynayacak. Bu, jeotermal için büyüyeceği pazarının olduğu alan, aynı zamanda bir endüstri olarak iklim değişikliği, karbon salınımının azaltılması ve hava kalitesi açısından en büyük etkiye sahip olacağımız yer. Örneğin, Avrupa Birliği’ndeki mevcut enerji talebinin % 40’ından fazlası ısıtma ve soğutma içindir.”

Röportajın tamamına buradan erişebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy