Haberler

Jeotermal’de yatırım fırsatları ve daha fazlası; 26 Mart 2020’de IGC Invest’de

IGC.etkinlikleri - Enerchange & ThinkGeoEnergy tarafından düzenlenen jeotermal etkinlikler (IGC Invest etkinliği 2019)
Cannur Bozkurt 22 Oca 2020

26 Mart 2020'de Frankfurt'ta gerçekleşecek bu yılki IGC Invest Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu - jeotermal piyasa fırsatları ve Avrupa'da risklerin azaltılmasına yönelik yaklaşımlara yer verecek.

Üçüncü IGC Invest – Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu, 26 Mart 2020’de Almanya’nın Frankfurt / Main kentinde gerçekleştirilecek.

Etkinlik, risk azaltma, erken proje döneminde finansman, piyasa gözden geçirmeleri, durum tespiti ve finansman araçları gibi jeotermal enerji gelişimine yatırım yapmanın önemli unsurlarına odaklanacak.

IGC Invest, jeotermal endüstri liderleri ve özel sermaye, altyapı, borç, kurumsal yatırımcılar ve kamu sermaye fonlarının yanı sıra kalkınma bankaları gibi kamu fon ortakları dahil olmak üzere uluslararası yatırımcılar için bir platform sunmaktadır. Ayrıca, küresel olarak enerji altyapısı geliştirme yatırımlarının fırsatları ve zorlukları hakkında eğitim vermek; yatırımcılar ve jeotermal enerji endüstrisi arasındaki farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak üzere kurulmuştur.

Program Yapısı

Karşılama Oturumu – yeni Avrupa Yeşil Anlaşması’nın sunduğu fırsatlara ilişkin açılış konuşmasıyla

Risk Azaltma Oturumu:

Jeotermal proje geliştirmenin ilk aşaması, yüksek risk ve yüksek yatırım ile en kritik aşamadır. Bu oturumda, sektörün farklı kesimlerinden uzmanlar, jeotermal kaynak ve arama riskini azaltmak için sigorta fonlar, petrol ve gaz sektörü ve risk sermayesi gibi farklı yaklaşımlar hakkında konuşacaklar.

  • 9:00 – 10:30 Risk Azaltma I: Riskler ve Potansiyel Çözümler
  • 11:00 – 12:30 Risk Azaltma II: Yatırımcının Perspektifi

Orta Avrupa’da Yatırım Perspektifleri

Son yıllarda, jeotermal gelişme artan bir ilgi görmüştür. Enerji üretimi sektörüne hala güçlü bir şekilde odaklanılıyor olsa da, ısıtma sektörünün temizlenmesi bağlamında jeotermal ilginin artması dikkate değer bir ilgi ve yatırım portföyü sunmatadır.

Bu oturumda farklı pazarlar ve fırsatlar hakkında genel bir bakış sunulmaktadır. Ülke incelemeleri jeotermal alanlar, kurulu kapasite, yasal çerçeve, fonlama planları, risk azaltma, son piyasa gelişimi hakkında ayrıntılar sağlayacaktır. Genel içerikli sunumları, somut proje tanıtımları veya satış konuşmaları takip edecektir.

  • 14:00 – 16:00 Orta Avrupa’da Yatırım Perspektifleri (Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre)
  • 16:30 – 18:00 Avrupa’da Yatırım Perspektifleri (Hırvatistan, Türkiye, Belçika)

Programda yine Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC) ve diğer endüstri ortaklarıyla ortaklık yapılmaktadır.

Etkinlikle ilgileniyorsanız ve iletişime geçmek isterseniz, lütfen [email protected] adresine e-posta atmaktan çekinmeyin.

Kaynak: ThinkGeoEnergy