Haberler

KAEÜ Rektörü Karakaya, pilot proje çalışmalarını anlattı

Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir (kaynak:KAEÜ web sayfası)
Cannur Bozkurt 15 Haz 2020

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, video konferans yönetimiyle yapılan toplantıda, jeotermal kaynakların değerlendirilmesini de içeren pilot projelere yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AA tarafından servis edilen habere göre, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında video konferans yönetimiyle yapılan toplantıda, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite çalışmalarını anlattı.

Üniversitesince yürütülen pilot projeler hakkında bilgi veren Karakaya, bölgeye sağlanan katma değer, istihdam ve üretime yönelik çalışmalardan bahsetti.

2016 yılında “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması” projesi kapsamında tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilen KAEÜ’nün projelerini başarıyla sürdürdüğünü aktaran Karakaya, yaptıkları araştırma ve çalışmaların gelecek projeksiyonlarına katkı sağladığını anımsattı.

Pilot üniversite seçilen ilk beş üniversite arasında yer alan KAEÜ, pilot projelerinin amacının Kırşehir’in ve üniversitenin değerlerini markalaştırmak, bölgeyi tarım ve jeotermal alanında cazibe merkezi haline getirmek istediklerini ifade etti.

Pilot üniversitenin projeleri arasında Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi (JEOKAREM) ve Termal Seralarda Kümelenme projesi de yer alıyor.

Kaynak: Haberler.com