Haberler

Katkı çağrısı – Bölgesel düzeyde jeotermal faaliyetlerin uygulanması üzerine anket

Pico Alto jeotermal enerji santrali, Azores/ Portugal (kaynak: Exergy ORC)
Cannur Bozkurt 7 Oca 2021

Avrupa Birliği'nde jeotermal gelişmeyi destekleyen politikaların belirlenmesine yardımcı olacak, Avrupa'da bölgesel düzeyde jeotermal enerji faaliyetlerinin uygulanmasına yönelik düzenlenen ankete katılır mısınız?

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Derin Jeotermal Uluslararası Çalışma Grubu tarafından bölgesel düzeyde jeotermal enerji faaliyetlerinin uygulanmasına yönelik bir anket için “Katkı Çağrısı” yaptı. Çağrıyı aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

Değerli Jeotermal Enerji Topluluğu Üyesi,

Tek tek ülkelerin mevcut kaynaklara göre farklı enerji yolları izlediğini ve – enerji karışımındaki jeotermal enerji fırsatı özelinde, onu önemli bir enerji kaynağı yapmak için çeşitli özelliklerini, yani bir sahada olması gerektiğini dikkate alarak -özel nitelikte, Portekiz hükümeti sizi aşağıdaki kısa ankete katılmaya davet ediyor.

Amaç, jeotermal enerji faaliyetlerinin bölgesel düzeyde uygulanması hakkında fikir edinmek. Bu anket, AB SET Planı Derin Jeotermal Uygulama Planı çerçevesinde Destekleme Birimi SU-DG-IWG’nin faaliyetinin bir parçasıdır.

Ankete burada yer alan bağlantı üzerinden katılabilirsiniz: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/DG-IWG_Regional_Survey_2020

Katılım için son tarih  20 Ocak 2021’dir.

Nihai sonuçlar Avrupa Komisyonu’na bildirilecektir. İlgilenmeniz durumunda, rapor onaylandıktan sonra sizinle paylaşılabilir.

İlginiz için teşekkür ederiz,

Daha fazla bilgi veya yardıma ihtiyaç duymanız durumunda lütfen iletişime geçin:

[email protected]

[email protected]

Kaynak: ThinkGeoEnergy