Haberler

Küresel Jeotermal Birliği / IRENA’nın toplantı notları ve sunumları yayınlandı

Küresel Jeotermal İttifakın Toplantısı, IRENA Meclisi, Ocak 2020 (kaynak: ThinkGeoEnergy)
Cannur Bozkurt 6 Mar 2020

IRENA Birliğinin 10. oturumu ile birlikte düzenlenen Küresel Jeotermal Birliği toplantısının toplantı özeti ve sunumları yayınlandı.

IRENA Birliğinin 10. Oturumu sırasında, Küresel Jeotermal Birliği (GGA) üyeleri ve ortakları, 12 Ocak 2020’de düzenlenen “Küresel Jeotermal Birliği: Hızlandırılmış Jeotermal Enerji Gelişimi için Sistemin Etkinleştirilmesi” temalı toplantısına katıldı.

Toplantı, katılımcıları GGA kapsamında yürütülen faaliyetlerin durumu ve yakın geçmişte üyeler ve ortaklar tarafından gerçekleştirilen jeotermal faaliyetler hakkında bilgilendirme amaçlı idi. Katılımcıların karşılaştıkları zorlukları ve deneyimleri paylaşmaları ve ayrıca ulusal ve bölgesel düzeyde jeotermal kalkınmayı desteklemek için ağlar kurmaları için bir fırsattı.

Katılımcılar

  1. Üyelerden Temsilciler: Arjantin, Kolombiya, Kosta Rika, El Salvador, Fransa, İzlanda, Endonezya, Japonya, Kenya, Meksika, İsviçre, Uganda, Türkiye
  2. Ortakların Temsilcileri: Asya Altyapı Yatırım Bankası, GEODEEP Fransız Isı ve Güç Topluluğu, Jeotermal Kanada, Uluslararası Jeotermal Derneği; Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı; Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Bölgesel Merkezi

Bunlara ek olarak, toplantıya katılan ve katkıda bulunan, ancak üye ya da ortak olmayan temsilciler arasında Suudi Arabistan Krallığı, Nijerya, Saint Lucia ve Sırp Jeotermal Derneği vardı.

Toplantı sırasında verilen iki sunumu ekte bulabilirsiniz.

  1. Global Jeotermal Birliği: 2019’daki etkinlik güncellemeleri – Luca Angelino, Program Görevlisi, IRENA
  2. UNFC Jeotermalinin Dağıtımı: Küresel bir hikaye – Alexander Richter, Uluslararası Jeotermal Derneği,

Toplantının tam bir özeti de paylaşıldı.

Kaynak: ThinkGeoEnergy