Haberler

Küresel jeotermal topluluğu temsil eden IGA 2019 raporunu paylaştı

IGA Yıllık Rapor 2019'un ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 27 Tem 2020

Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) 2019 yılı Faaliyet Raporunda 2019 yılı faaliyetleri, girişimleri ve kazanımları ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) 2019 yılı Yıllık Raporunda geçen yılki çalışmalarının ayrıntılarını paylaştı.

Doğal olarak, IGA’nın çalışmalarının çoğu, 2020 yılının Nisan ayında İzlanda’nın Reykjavik şehrinde gerçekleşecek olan Dünya Jeotermal Kongresi 2020 ile büyük bir sıkıntıya uğradı. Olağanüstü koşullar nedeni ile oluşan bu duruma rağmen, IGA, Mayıs 2021′ ertelenen etkinlikte sizi İzlanda’da görmeyi umuyor.

IGA, 2019 için bildirilen tüm üyelik kategorilerinde genel bir artışla üyeleri ve ortakları için değer yaratma çabalarını artırmaya devam ediyor.

2016-2020 arasında IGA Başkanlığı’nı yürüten Alexander Richter; “2019, bağımsızlığa yükseldiği ve 1 Ocak 2019’dan itibaren Bonn [Almanya] ‘da tescil edildiği için IGA için heyecan verici bir yıl oldu. Başkan olarak, başlangıcında oluşturduğumuz stratejik girişimleri gerçekleştirmekten gurur duyuyorum. Görev sürem boyunca finansal sürdürülebilirlik yoluyla bağımsızlığa odaklandık, üyelerimiz ve ortaklarımız için artan bir değere sahibiz ve bu nedenle otoritemiz için giderek daha fazla tanınan veri ve ağımızın etkili bir şekilde ele alındığını görüyoruz” dedi.

IGA İcra Direktörü Dr. Marit Brommer ise şöyle konuştu: “İnanılmaz bir yıl olduğunu söyleyebilirim. Ortaklarımız ve üyelerimiz için daha fazla değer yaratmak için durmaksızın çalıştık. Sonuç olarak, IGA’nın yıl boyunca sunduğu kurumsal üyeler ve hizmetler aracılığıyla tüm üyelik kategorilerinde sayılar, destek ve güçlü bir finansal taahhüt açısından artış gördük. Önümüzde eşit derecede heyecan verici bir yıl var ve yeni yönetim kurulu ile WGC2021’de amiral gemimizi üyelerimize teslim edeceğiz. 2019’un devam eden başarımızın temelini oluşturduğuna inanıyorum. 2019 yılındaki başarıları paylaşan herkesi tebrik ediyorum”.

Rapor, güçlü üyelik katılımı, zengin coğrafi ve sanayi temsili, ancak çoğunlukla çok daha iyi bir cinsiyet çeşitliliği gören yeni IGA Yönetim Kurulu gibi, 2019’un vurgularını paylaşıyor.

Alexander Richter: “Kadın ve erkeklerin eşit payını hedeflerken, şimdi çok yetenekli bir kadın grubuna doğru köklü bir değişim ve güçlü bir temsil görüyoruz.” IGA Yönetim Kurulu üyeleri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ek olarak:

  • IGA Web Sitesinde Yeni Üyelik Alanı
  • Yeni Yönetim Kuralları
  • IGA Yıllık Fotoğraf Yarışması Kazananlar
  • 30 bağlı kuruluşu, 4.450’den fazla bireysel üyesi ve yeni bir IGA Kurumsal Kulübü olan IGA Topluluğu.

Aynı zamanda IGA Jeotermal Büyükelçi Programı başarıyla uygulanmıştır.

Projeler ve girişim hakkında daha fazla bilgi için rapora buradan ulaşabilir ve göz atabilirsiniz.

Haziran 2020’nin başlarında, yönetim yeni kurul tarafından devralındı ve Yeni Zelanda’dan Andy Blair liderliğinde yeni bir Yönetim Kurulu oluşturuldu.

Kaynak: ThinkGeoEnergy