Haberler

Kyushu Electric şirketleri, Thermochem Inc ve Endonezya şubesini satın aldı

Kyuden Group, Thermochem'in satın alınması için hisse satın alma sözleşmesi imzaladı (kaynak: Thermochem, Inc.)
Cannur Bozkurt 5 Haz 2020

Kyuden International ve West JEC hisseleri satın alma anlaşmasıyla, Japon Kyushu Electric Power Company'nin her iki şirketi de jeotermal servis sağlayıcı Thermochem, Inc.'in ve Endonezya'daki yan kuruluşunun % 100'ünü satın aldı.

2 Haziran’da yapılan bir açıklamada, jeotermal servis sağlayıcı Thermochem, Inc., Kyuden International Corporation (KIC) ve West Japan Engineering Consultants, Inc. (West JEC) ‘nin Kyushu Electric Power Company (Kyuden) Grubu’nun yaptığı anlaşma ile, Thermochem, Inc. ve PT’nin % 100 satın alınması için satın alma sözleşmesi imzaladığı duyuruldu.

Kyushu Electric Power Company, kurulduğu 70 yıl öncesinden günümüze, enerji üretimi projelerinde birinci sınıf teknolojik uzmanlık geliştirmiştir. Kyushu Electric Power Company, Japonya’nın dördüncü büyük elektrik şirketi ve en büyük jeotermal geliştiricisi ve üreticisidir. Kyuden Group’un uluslararası bir iş kolu olan KIC, bu uzmanlığı ve deneyimi miras alarak, Asya ve dünya çapında enerji endüstrilerini iddialı bir şekilde geliştirmek için kullanmıştır. KIC, ilk planlamadan inşaat ve uzun vadeli işletme ve yönetime kadar her projenin ihtiyaçlarını destekleyebilmekte ve bunlara uyum sağlayabilmektedir.

West JEC aynı zamanda Kyuden Grubunun bir parçasıdır. 1967 yılında kurulan West JEC, enerji üretimi ve altyapı geliştirme projeleri için entegre mühendislik konusunda uzmanlaşmış mühendislik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. West JEC, jeotermal kaynak değerlendirmesi, yerbilimleri, rezervuar mühendisliği ve enerji santrali mühendisliğinde köklü bir liderdir. Japonya ve yurtdışındaki jeotermal enerjiye entegre hizmetlere ek olarak, West JEC nükleer enerji, iletim hatları ve Japonya’daki diğer altyapı projeleri de dahil olmak üzere elektrik üretiminin her yönü için hizmet sunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri ve Endonezya’da bulunan Thermochem şirketleri, 30 yılı aşkın bir süredir jeotermal enerji endüstrisine teknolojik uzmanlık sağlamıştır. Thermochem, laboratuvar ve danışmanlık hizmetlerine ek olarak, araştırma, geliştirme ve özel ekipman üretimi de dahil olmak üzere jeotermal endüstrisi ile ilgili sofistike teknik hizmetler ve ürünler sunmaktadır. Thermochem, yenilikleri ve gelişmiş teknik yetenekleri nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki jeotermal geliştiriciler ve operatörler arasında ün kazanmıştır. Thermochem, Kyuden Grubu’nun ana katılımcısı olduğu dünyanın en büyük jeotermal IPP projelerinden biri olan Endonezya’daki Sarulla jeotermal IPP projesinin (330 MW nominal kapasite) geliştirilmesi ve işletilmesine önemli katkılarda bulunmuştur.

Thermochem bağımsız yönetimini sürdürecek ve aynı idari, teknik, mühendislik, saha hizmeti ve laboratuvar personeli ile ABD ve Endonezya’daki mevcut tesislerinden dünyadaki tüm müşterilere hizmet vermeye devam edecektir. Bu satın alma, Kyuden Grubunun uluslararası jeotermal enerji üretim işindeki varlığını genişletme amacına hizmet edecek ve sinerji yoluyla şirketler bireysel etkilerini ve jeotermal enerji endüstrisine katkılarını önemli ölçüde artıracaktır.

Kyuden Group Yönetim Vizyonu kapsamında şiirketin hedefi, 2030 yılına kadar 5.000 MW’lık yurtdışı enerji üretim projelerinde öz kaynak sahipliği yoluyla sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy