Haberler

Latin Amerika Jeotermal Kalkınma Tesisi (GDF) için 4. Teklif Çağrısı Açıldı

GDF Duyurusu - web sitesi anlık görüntüsü
Cannur Bozkurt 23 Eki 2019

GDF programı 26 Kasım 2019'a kadar açık olacak olan 4. Teklif Çağrısı'nı başlattı. Program kapsamında, Latin Amerika'daki jeotermal projelerin geliştiricileri, bazı sondaj çalışmaları da dahil olmak üzere ilk gelişim çalışmalarında finansman sağlama başvurusunda bulunabilirler.

Latin Amerika Jeotermal Kalkınma Tesisi Dördüncü Teklif Çağrısını (CFP) açtı.

Başvurunuzu, 26 Kasım 2019, geceyarısı (23:59) Greenwich Saati (GMT -5)’e  kadar yapabilirsiniz.

Niyet Beyanı (EOI) 4’te kabul edilmiş olan tüm başvuru sahipleri CFP 4 için bir teklifte bulunabilirler.

Önceki EOI’lerde kabul edilen başvuru sahipleri ayrıca CFP 4’te başvuru yapabilirler.

Tesisin (GDF) amacı, Latin Amerika’daki jeotermal enerji gelişimine kamu ve / veya özel yatırımları teşvik etmektir. Aşağıdaki faaliyetler için fon sağlanabilir:

  • En umut verici jeotermal bölgelerde rezervuarları doğrulama amacıyla açılacak kuyuların en uygun yerini saptamak için yapılan jeoloji çalışmaları.
  • Geliştiricilere çeşitli gelişim aşamalarında sağladıkları finansmanı garantilemek için en umut verici jeotermal rezervuar onay kuyularının açılması ve test edilmesi.

GDF jeotermal keşif riskinin azaltılmasına yardımcı olmak için finansal destek sağlayacaktır. Bölgedeki jeotermal geliştiriciler için özkaynaklara veya diğer finansman kaynaklarına erişimin iyileştirilmesi ve katılımcı ülkelerdeki elektrik üretimi planlamasında stratejik bir seçenek olarak jeotermal enerjinin kullanılması için katalitik bir rol oynaması beklenmektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy