Haberler

Latin Amerika ve Karayipler için 6. Jeotermal Kongresi – 17-18 Temmuz 2019, Şili

Meksika’daki GEOLAC oturumu 2018’den anlık görüntü (kaynak: Yeni Enerji Etkinlikleri)
Cannur Bozkurt 30 Mar 2019

Latin Amerika ve Karayipler için 6. Jeotermal Kongresi (GEOLAC), 17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde Santiago, Şili'de gerçekleşecek.Kongre, Amerika Kalkınma Bankası (İKB) ve Dünya Bankası Grubu'nun ortak ev sahipliğini yaptığı kilit piyasa temsilcilerini bir araya getirecek.

Latin Amerika ve Karayipler için 6. Jeotermal Kongresi (GEOLAC) 17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde Şili’nin W Santiago kentinde gerçekleşecek.

Jeotermal, Latin Amerika ve Karayipler’de yüksek bir potansiyele sahip, ancak bu potansiyel henüz yatırım ve bir değere dönüşmemiş durumda. Bununla birlikte, jeotermal için çok taraflı destek güçlü olarak devam etmekte. Sanayi, bölgeyi jeotermalin etkili, güvenilir ve ekonomik bir baseload kaynağı olduğuna ikna etmeyi başarabilecek mi?

Amerika Kalkınma Bankası (İKB) ve Dünya Bankası Grubu’nun ortak ev sahipliği yaptığı GEOLAC, bölgesel jeotermal pazarının tek yıllık toplantısıdır. Hükümetlerden, kamu hizmetlerinden, geliştiricilerden, sermaye sağlayıcılarından oluşan 200’den fazla paydaş içeren GEOLAC, projeleri ve finansman programlarını sergileyecek, kritik yeni ilişkileri kolaylaştıracak ve kalkınmanın önündeki engelleri aşacaktır.

Sonuçta GEOLAC 2019, Latin Amerika ve Karayipler’de dünya standartlarında jeotermal projelerin gelişimini hızlandırmaya hizmet etmektedir.

ThinkGeoEnergy, etkinliğin ortağı olmaktan tekrar gurur duyuyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy