Haberler

Loglama Cihazı, Amerikan Yapımı Jeotermal Ödülünde 2. aşamayı kazandı

Loglama cihazının kesit görünümü (kaynak: Rapid Prototypes)
Merve Uytun 21 Nis 2021

Rapid Prototypes Amerikan Yapımı Jeotermal Üretim Ödülünün 2. etabını 3D yazdırılmış Ultra Yüksek Sıcaklık Kayıt Aracı Tasarımı ile kazandı.

ABD Enerji Bakanlığı’nın SET Aşamasını kazanan 10 ekipten biri, GeoTex Design Solutions, DNV ve Veizades & Associates ekip üyeleriyle Rapid Prototypes tarafından yönetiliyor. Rapid Prototypes, Amerikan Yapımı Jeotermal Üretim Ödülünün 2. aşamasını, 3d baskılı ultra yüksek sıcaklıkta bir kayıt aracı tasarımı ile kazandı.

Jeotermal Ödülü, daha fazla ürün geliştirmeye teşvik olarak MAKE aşamasına girmek için ek finansman sağlıyor. Son aşama GO! da cihazı bir jeotermal rezervuarda test etmek için finansman sağlıyor.

Bu gösteri aracı, jeotermal kuyularda konuşlandırılabilecek gelecekteki bir günlük kayıt araçları paketi için zemin hazırlayacak. Ekip, düşük termal iletkenlik yolları ve azaltılmış termal emisyon için geometri ve malzeme özelliklerini optimize ederek, gelişmiş veri toplama için jeotermal kuyulardaki kayıt cihazlarının maruz kalma süresini uzatmayı planlıyor. Bu, sondaj işlemleri sırasında jeotermal kuyuyu anlamayı ve zaman içinde kuyu performansını büyük ölçüde artıracaktır.

Ekip, MAKE! Evresi boyunca, Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı ve Sandia Ulusal Laboratuvarı rehberliğinde desteklendi ve onlarla çalışmak için fon aldı.

Rapid Prototypes , yüksek performanslı elektronik sistemlerin hem pazara sunma süresini hem de geliştirme maliyetini azaltmak için Jeffrey Johnston tarafından kuruldu. Havacılık, Petrol ve Gaz, Medikal ve Yenilenebilir enerji sektörlerine hizmet veriyor. Rapid Prototypes, yüksek kaliteli tasarımlarda sermaye yatırımını azaltmak için “Fail Fast” yaklaşımını kullanır.

Kaynak : ThinkGeoEnergy