Haberler

Mehmet Kara’dan önemli bir yazı: “Bir teşekkür de enerji işçilerine”

IGC Türkiye 2019, JES gezisi (kaynak: Jeotermal Haberler)
Cannur Bozkurt 2 Nis 2020

Enerji Günlüğü’de kaleme aldığı yazısında Mehmet Kara, elektrik ve doğalgaz sektöründe, virüsle mücadele sürecinde ön saflarda çalışan emekçi ordusunun hak ettiği teşekkürü hatırlattı.

Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan covid19 nedeniyle aralıksız çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM’de yaptığı konuşmada, tüm sağlık çalışanları için alkışlarla destek istemişti. Koca’nın talebi kamuoyunda olumlu karşılanmış ve tüm Türkiye akşam saatlerinde balkonlarına çıkarak günlerce sağlık çalışanlarını alkışlayarak teşekkürünü sunarak desteklerini göstermişti.

Enerji Günlüğü’de kaleme aldığı yazısında Mehmet Kara ise bu çerçeveyi daha da genişletmiş.

Koronavirüs salgınının, insanlığı yeryüzünde kurduğu ve işlettiği mevcut sistemi yeniden tartışmak zorunda bıraktığını belirten Kara’nın yazısından kısa bir özet paylaşıyoruz.

“…Koronavirus ile mücadelede bütün ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de ön cephede çaba harcayanlar, hekimi, hemşiresi, laborantı ve acil müdahale timleriyle sağlıkçı ordusu. Sağlıkçılara tüm toplumdan teşekkür mesajları yağıyor ve bunu fazlasıyla hak ediyorlar. Bu ortamda her gün çöplerimizin toplanması şart ise bunu hiç yüksünmeden, sessiz sedasız yapmaya devam eden temizlik işçileri de teşekkürü hak ediyor…”

“…Peki enerji sektörü? Elektrik ve doğalgaz olmasa virüsle mücadele kapsamında evlerimize şimdiki kadar rahat kapanabilir miydik? Virüsle mücadelede en önemli noktalardan biri el yıkamak. Ve bunun için kullanacağımız suyu mutfaklarımıza elektrik olmasa ulaştıramayacağız. 

İşte elektrik ve doğalgaz sektöründe de, virüsle mücadele sürecinde ön saflarda kabul etmemiz gereken bir emekçi ordusu, gece gündüz demeden arı gibi çalışıyor…”

Jeotermal Elektrik Santralleride çalışmalarını sürdürerek, temiz enerji sağlamaya devam ediyorlar. Bizlerin #evdekal sürecinde, evlerimizde kalabilmemiz için çalışmak zorunda olan tüm sektörlerin tüm çalışanlarına binlerce teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Enerji Günlüğü