Haberler

Münih, Almanya’da düzenlenen 7. Praxisforum Geothermie haftaya gerçekleşiyor

Praxisforum Geothermie.Bayern 2019 - 7-9, 2019, Almanya
Cannur Bozkurt 3 Eki 2019

7. Praxisforum Geothermie.Bayern jeotermal kongresi, Orta Avrupa'da en hızlı büyüyen jeotermal pazarının mevcut zorluklarını ve fırsatlarını belgeleyecek. Etkinlik, Münih'in Bavyera kentinde 7-9 Ekim 2019'da gerçekleşecek.

Yedinci Praxisforum Geothermie.Bayern, 7 Ekim’de üç çalıştayla; inhibitörler, GEORISK ve jeotermal üretim pompaları hakkında genel bakış ile başlayacak. Burada operatörler ve birkaç üretici en güçlü üretim pompalarını piyasaya sürmeden önce yeni gelişmelerden bahsedecekler. Çalıştayda Bestec, Baker Hughes, Halliburton, Borets International ve Oil Dynamics’ten konuşmacılar yer alacak. Tüm Atölyeler İngilizce ya da simultane çeviri ile yapılacak.

İkinci gün, birkaç forumda güncel konuların tanıtılmasından önceki ana notlarla başlayacak. Öğleden sonra Bavyera Ekonomi Bakanı, bölgesel kalkınma ve enerji Bakanı Hubert Aiwanger, “İklim dostu bir güç kaynağı için önemli bir bileşen olarak jeotermal enerji” hakkında konuşacak.

Praxisforum-Geothermie öğleden sonra Forum IV.Bayern, Güney Doğu Bavyera’da yeni planlanan projeler sunacak. Ön incelemelerin özellikle zengin bir jeotermal potansiyeli gösterdiği Münih’in doğusunda yeni bir belediye projesi mevcut. Diğerleri, Traunreut’taki jeotermal projeyle, Garching an der Alz’deki en son sondaj ve santral geliştirme ile Tittmoning, Trostberg ve Palling’de planlanan projelerle ilgilenecek.

Akşam, Praxisforum Lounge, resmi olmayan tartışmalar için ev yapımı yiyecek, bira ve şarap ile katılımcıları biraraya getirecek. Ve ertesi gün pratik deneyimler Turboden GeoTHOUR’un odağında, yüksek verimli Holzkrichen santrali ve Poing’deki ısıtma tesisi tanıtılacak.

Daha fazla bilgi ve kayıt için etkinliğin web sitesini ziyaret edebilirsiniz (www.praxisforum-geothermie.bayern).

Kaynak: ThinkGeoEnergy