Haberler

New Mexico’dan Güneş, Rüzgar ve Jeotermal Tesislere Kapasite Arttırma Talebi

Lightning Dock geothermal plant, New Mexico (source: Cyrq Energy)
Eren Günüç 24 Eyl 2017

New Mexico kamu hizmeti şirketi, devletin portföy standartlarının % 20'sine kadar yenilenebilir hedeflerine ulaşmak için yenilenebilir enerji kapasitesini artırmak zorunda kalan güneş enerjisi, rüzgar enerjisi veya jeotermal enerji üretim kapasitesi için ilave 50 MW'lık bir çağrı düzenliyor.

New Mexico eyaletinin ABD’deki kamu hizmeti, Alberquerque Journal tarafından bildirilen, ABD’de 50 MW daha fazla güneş enerjisi ve mevcut rüzgar ve jeotermal kaynaklardan daha yüksek çıktı talep ediyor.

Şirket bu planı, kamu elektrik enerjisinin 2020 yılına kadar enerji talebinin %20’sini (şu anda % 15) yenilenebilir kaynaklardan üretmek üzere devlet Yenilenebilir Portföy Standardı’na uyması için bu planı New Mexico Kamu Düzenleme Komisyonuna sundu.

Hafta sonundan önce öneri üzerine duruşmaları tamamladı. Bunun, Cyrq Energy’nin eyaletteki tek jeotermal enerji santraliyle ne kadar ilgili olabileceği biraz belirsiz.

Dale Burgett Jeotermal Santrali New Mexico’daki ilk jeotermal santral olmuştur ve 2013 yılında New Mexico Kamu Hizmeti Şirketi ile uzun vadeli bir PPA ile faaliyete başlamıştır. Geçtiğimiz hafta, Turboden tarafından Cyrq Energy için projeye yönelik yeni bir 14 MW’lık ünitenin teslimatı için planlanan bir genişleme ve bir sözleşme yapıldığını bildirdik. Bu jeotermal genleşmenin temel yük karakteri ile PNM tarafından bu çağrı altında tutulabilir

Kaynak: Alberquerque Journal, ThinGeoEnergy aracılığıyla