Haberler

ÖNEMLİ GÜNCELLEME – Dünya Jeotermal Kongresi 2020 + 1 hibrit formatta yapılacak

WGC2020 + 1 Duyuru (kaynak: web sitesi ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 16 Şub 2021

Dünya Jeotermal Kongresi 2020 + 1 için 30 Mart 2021'de başlayan ve Sonbahar'a kadar devam eden bir dizi tematik sanal etkinlik içeren, yepyeni bir format açıklandı.

2020 Dünya Jeotermal Kongresi’nin (WGC) geçen baharda ertelenmesinden bu yana, WGC Organizasyon Komitesi, mali destekçileri ve paydaşları ile birlikte Mayıs 2021’de yapılacak kongrenin planlamasına yönelik çalışmaktalar. Şimdi ise organizatörler, etkinliğin nasıl gerçekleşeceğini duyuran bir güncelleme yayınladı.

Bu yılın Mayıs ayında da yüzyüze bir etkinlik gerçekleştirmenin mümkün olmadığı anlaşıldığından, Organizasyon Komitesi WGC’yi hepimizin karşı karşıya olduğu yeni duruma uyarlıyor. WGC 2020’nin jeotermalin ön planda olduğu, İzlanda’nın konudaki bilgi ve deneyiminin yer aldığı olağanüstü, dünya standartlarında bir etkinlik olacağını garanti etmeye devam ediyor.

Sonuç, 2.000’den fazla makalenin sunulacağı ve izleyicilere katılımcılar ile etkileşimde bulunmalarını sağlayan bir dizi aylık sanal etkinlik olan Dünya Jeotermal Kongresi 2020 + 1‘dir. WGC 2020 + 1’in öne çıkan özelliği, 24-27 Ekim 2021’de İzlanda’nın Reykjavik kentindeki Harpa Konferans Merkezinde yapılacak üç günlük yerinde / hibrit bir konferans olacak.

2020’de Reykjavik’te bir hafta olarak planlanan etkinlik, 30 Mart’taki sanal açılıştan Ekim 2021’in sonuna uzanan jeotermal bir dönem olacak.

Sanal olayların odak noktası, her şeyden önce, jeotermal keşif ve kullanım olsun, sektörümüzde meydana gelen tüm önemli şeyler hakkında geçmiş yıllarda, yer bilimleri, teknoloji, çevresel etki, iş geliştirme ve lisanslama ve planlama sadece birkaç konuya değinmek üzere yazılmış yaklaşık 2.000 makaleyi tanıtmak ve belki daha da önemlisi tartışmak olacaktır. Kayıtlı katılımcı tüm sunumlara, yayınlarına ve ilgili tartışmalara erişebilecek.

Reykjavik’te gerçekleşecek yüz yüze etkinlik, WGC 2020 + 1’in en yüksek noktası olacak. Tüm önemli noktalara dikkat çeken endüstri liderleri, Harpa Konferans Merkezi’nde bir araya gelerek en seçkin belgeleri, bugün jeotermalin karşı karşıya olduğu en büyük zorlukları ve tabii ki jeotermalin rekabet gücünü ve alaka düzeyini nasıl geliştirebileceğini tartışmak için bir yandan sürdürülebilir ve enerjinin karbonsuz geleceği konuşacaklar.

Reykjavik’teki en önemli etkinlik, muhteşem Harpa Konferans Merkezi’nde dünya standartlarında bir sergi, kısa kurs, öğleden sonra ve akşam başkent çevresindeki jeotermal tesislere ve ilgi çekici yerlere saha gezileri, her türlü teknik olmayan ve kültürel etkinlikler, açılış kokteyli ve eğlenceyi içerecek. Reykjavik’teki en önemli olay, sektörümüze, liderlerine ve bugün jeotermalin iş ortamına odaklanacak – Teknik Program, önceki aylarda çoğunlukla sanal kısımda gerçekleşecek.

Bjarni Pálsson; Yönetim Kurulu Başkanı

Marit Brommer; İcra Direktörü, IGA

Alexander Richter; Genel Müdür, İzlanda Jeotermal / İzlanda Yenilenebilir Enerji Kümesi

Kaynak: ThinkGeoEnergy