Haberler

Örnek Vaka İncelemesi – Jeotermal elektrik satışı; EDC, Filipinler

EDC web sayfası anlık ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 10 Eyl 2020

Şirketlerin doğrudan elektrik sattığı bir pazarda, elektrik üretim işini desteklemek önemlidir, Filipinler'den EDC'nin bu duruma yaklaşımı, ilginç bir vaka çalışması ile paylaşıldı.

Jeotermal enerjinin elektrik piyasasındaki müşteriler için diğer teknolojilerle rekabet ettiği bir pazarda, doğal olarak yaklaşım ve olanaklar, içinde bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterir. Elektriğin sadece fiyatını değil, diğer özelliklerini de teşvik etmek önemlidir.

Filipinler’den Energy Development Corp.’un (EDC), yenilenebilir enerjiye dayalı elektriği teşvik eden reklam kampanyasını, yenilenebilir enerji üretim portföyünü vurgulayarak “Yenilenebilir Enerjiye Geçiş” olarak isimlendirdi.

Portföy, 1.204,67 MW enerji üretim kapasitesine sahip 12 jeotermal santral, bir 150 MW rüzgar santrali, iki 11,97 MW güneş enerjisi santrali ve iki 132,5 MW hidroelektrik santralinden oluşmaktadır. Portföyün toplam kapasitesi 1.499,14 MW’tır.

Dolayısıyla, temiz enerji satmak ana tema olmakla birlikte, özelleştirilmiş katma değerli hizmetler, esnek sözleşme koşulları, sorunsuz ve kapsamlı geçiş gibi geleneksel ticari unsurlar da temanın önemli parçalarıdır.

Çevresel etki, kampanyadaki bir başka önemli unsurdur. EDC ayrıca, güç operasyonları ile bağlantılı olarak, yerel sosyal girişimler hakkında sürekli raporlar, çevre programı, eğitim ve daha fazla etkinlik oluşturmaktadır.

Şirket, yıllar içinde elektriği için müşterileri olarak Coca-Cola Beverages Philippines, Inc. ve Mondelez Philippines gibi bir dizi büyük şirketi çekmeyi başardı.

EDC’nin yeşil, yenilenebilir ve sürdürülebilir jeotermal enerji satışına nasıl yaklaştığı hakkında daha fazla bilgiyi, şirket web sitesinden edinebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy