Haberler

Peninsula Hot Springs, Avustralya’da ticareti genişletiyor

Peninsula Hot Springs, Victoria, Avustralya (kaynak: Peninsula Hot Springs)
Merve Uytun 29 Mar 2021

Kaplıcalar işletmesi Peninsula Hot Springs, Victoria eyaletinde bir kaplıca işletmesini canlandırma planlarıyla Avustralya'daki işini genişletiyor.

Avustralyalı kaplıca işletmecisi Peninsula Hot Springs, SpaBusiness’ta bildirildiği gibi daha da genişliyor. Peninsula Hot Springs jeotermal spasını 2011 yılında ve yine 2015 Dünya Jeotermal Kongresi sırasında ziyaret etmiş olan Charles Davidson ve ekibinin girişimci ruhunu görmek harikaydı. Şirket, Yeni Zelanda’ya doğru genişledi ve jeotermal kaplıcalar ve kaplıca turizmi stratejisi için harika bir çalışma planına katıldı.

Peninsula Hot Springs, ülkenin Güney Adası’nda bulunan Maruia Kaplıcalarını satın alarak işini Yeni Zelanda’ya genişletti.

Şimdi, şirket Avustralya’nın Victoria Eyaleti’nde yeni bir jeotermal kaplıca hedefi planladığını duyurdu. Ortaklarla birlikte, şimdi 1992’de kapanan Metung Kaplıcalarını yeniden canlandırmayı planlıyor.

Çalışma 2018 yılında başladı ve şimdi lüks bir tatil köyü, termal banyo havuzları, sauna, dalma havuzları, kubbeli gündüz salonları ve yürüyüş parkurlarının aşamalı gelişimini destekleyecek yaklaşık 3,9 milyon ABD doları tutarında bir yatırım açıklandı. İlginçtir ki, bu çalışma yerel bir golf sahasına bir “19. Delik” kaplıca tesisinin kurulmasını da içerecektir. Avustralya’nın ilk sıcak su kaynaklı golf sahası olarak tanımlanan, aslında dünyanın başka yerlerinde kaplıcaları bulunan mevcut golf sahalarının olup olmadığını öğrenmek ilginç olacaktır.

Sadece jeotermalin sunduğu büyük fırsatları değil, aynı zamanda sağladığı sağlık ve sağlık yönlerini de içerdiği için kaplıcalar spa işindeki gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz.

Kaynak : ThinkGeoEnergy