Haberler

Pertamina Jeotermal Enerji, IAGI Exploration Awards 2020’de üç ödül kazandı

PGE IAGI Ödülleri 2020 (kaynak: PGE)
Cannur Bozkurt 5 Eki 2020

Pertamina Jeotermal Enerji, Endonezya Jeologları Keşif Ödülleri (IAGI) 2020'de jeotermal kategorisi kapsamında En İyi Kategori, En İyi Teknik Keşif ve En İyi İnsan Geliştirme olmak üzere üç alanda ödüllendirildi.

PT Pertamina Jeotermal Enerji (PGE), IAGI’nin 60.,  Madencilik ve Enerjinin 75. yıldönümüne tesadüfi olarak denk gelen 29 Eylül günü, Endonezya Jeologları Derneği (IAGI) Keşif Ödülleri’nde üç ödül kazandı.

Ödül, Endonezya’da Petrol ve Gaz, Maden, Kömür, Jeotermal alanlarında sürekli olarak arama faaliyetleri yürüten şirketlere verilmektedir. PGE, jeotermal sektöründe En İyi Kategori, En İyi Teknik Keşif ve En İyi İnsan Gelişimi olmak üzere üç ödül kazandı.

IAGI Başkanı Sukmandaru Prihatmoko, araştırmanın en temel amacının envanter olduğunu, böylece devletin gelecekte kullanımı için bir strateji belirleyebileceğini söyledi. Bu nedenle IAGI, jeolojik kaynaklar için arama faaliyetlerinin artmaya devam edebilmesi için hükümete ve endüstriye girdi sağlayarak aktif bir rol oynamaktadır.

Prihatmoko şöyle konuştu: “Bu ödül bizim takdirimizin bir şeklidir ve arama faaliyetlerinin ekonomik büyüme ve ulusal enerji güvenliği çıkarları doğrultusunda artmaya devam edeceğini umuyoruz.”

PTH Başkanı PGE Başkanı Tafif Azimudin konuşmasında, Endonezya’da Jeotermal Enerji’nin geliştirilmesinde PGE’nin ruhu olması için doğrudan Enerji ve Maden Kaynakları Bakanı Arifin Taşrif tarafından verilen IAGI Ödülleri 2020’ye teşekkürlerini sundu.

Tafif, “PGE, IAGI Exploration Awards 2020’de üç ödül aldı, böylece böyle zor bir durumda ruh olabilir ve Endonezya’da jeotermal enerjinin gelişmesine katkıda bulunmak için daha etkili bir şekilde çalışabilir” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy