Haberler

Röportaj kaydı – Avrupa’da yapılan sürdürülebilir jeotermal Lityum üzerine EGEC röportajı

Röportajın ekran görüntüsü (kaynak: EGEC / facebook live)
Cannur Bozkurt 23 May 2020

EGEC, kilit AB oyuncularıyla Avrupa Birliği, ES Géothermie ve Vulcan Enerji Kaynaklarında jeotermalden sürdürülebilir lityum elde etme konusundaki son röportajının kaydını yayınladı.

Avrupa Birliği’ndeki önemli oyuncularla lityumun jeotermal akışkandan elde edilmesini isteyen bir röportajda, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Alsace / Fransa’daki ES Géothermie Müdür Yardımcısı Albert Genter ve Baden-Wuerttemberg / Almanya’daki Vulcan Energie Ressourcen’den Horst Kreuter ile röportaj yaptı.

Her iki şirket de Fransız-Alman sınırının her iki tarafında Yukarı Ren Graben’de projeler geliştiriyor. İngilizce olan röportajı aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

Sustainable geothermal lithium made in Europe – interview with EU key players

Lithium is essential for the future e-mobility. How can the European Union ensure a domestic sustainable supply of this metal? Our answer is geothermal lithium. Geothermal lithium is a solution that is environmentally friendly, employment-rich and welcomed by local communities.Join our discussion with 2 major players in this field – Albert Genter from ES Géothermie (France) and Horst Kreuter from Vulcan Energy Resources (Germany) – to know more about this game-changer innovation.

Gepostet von EGEC (European Geothermal Energy Council) am Montag, 18. Mai 2020

Kaynak: ThinkGeoEnergy