Haberler

Röportaj: Phyllis Gathoni Mathenge, WING & GDC şirketinde Sondaj Mühendisi

Meseret Teklemariam Zemedkun of UNEP-ARGeo and Phyllis Mathenge at the WING Africa reception, Addis Ababa 2016
Eren Günüç 11 May 2018

ESI Africa geçtiğimiz günlerde Kenya GDC'de jeotermal sondaj mühendisi ve WING Afrika'nın Başkanı Phyllis Gathoni Mathenge ile bir röportaj yayınladı.

ESI Afrika, Jeotermal Geliştirme Şirketi GDC’de jeotermal sondaj mühendisi ve WING Afrika’nın Başkanı Phyllis Gathoni Mathenge  ile içten bir röportaj yayınladı.

GDC’deki ilk kadın sondaj mühendisi olmanın gayri resmi unvanını elinde bulunduran eğitiminiz, bu yüksek vasıflı ve uzmanlık alanında görevlerinizi etkin ve verimli bir şekilde yürütmek için yoğun yerel, uluslararası ve iş başında eğitim almanızı gerektirdi. Şimdi bu pozisyonda olduğunuza göre, öğrenme orada durur mu?

Benim için yeni ve heyecan verici bir alandı ve bu deneyimi sevdim.  Nairobi Üniversitesinden Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezunum ve lisansüstü sonrası eğitim için  Kenya Jeotermal Kalkınma Şirketi GDC’ye katıldım.

İlk işim bakım departmanı olarak bir rijit bakım mühendisi  idi. Daha sonra, bir vardiya amiri olarak daha heyecan verici sondaj operasyonlarına geçtim. Şu anda, Kenya Rift Vadisi’ndeki Menengai Jeotermal Sahası’na yerleştirilen bir sondaj mühendisiyim.

… Tam röportaj için ESI Africa linke tıklayınız.

Kaynak: ESI Africa, ThinkGeoEnergy