Haberler

Sanko Enerji’nin jeotermal santralleri TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Sanko Enerji, Salihli JES-3 (kaynak: Şirket web sitesi)
Cannur Bozkurt 18 Ara 2020

Salihli’de bulunan üç jeotermal santralinde salgına karşı almış olduğu önlemler ile, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk jeotermal elektrik üretim şirketi, Sanko Enerji oldu.

Etkileri tüm dünyada hissedilen Covid-19 pandemisi sürecinde, şirketler, üretimlerine devam edebilmek adına çeşitli önlemler almakta ve çalışanlarının sağlığını korumaya yönelik uygulamalar geliştrimekteler.

Sanko Enerji, Salihli’de bulunan JES-1, JES-2 ve JES-3’de Covid-19’a karşı almış olduğu önlemler ile, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk jeotermal elektrik üretim şirketi oldu.

Şirket, TSE tarafından yayınlanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzunda yer alan tüm koşulları sağlayarak, kurum tarafından yapılan inceleme sonucu, belgeyi almaya hak kazandı.

Sanko Enerji, düzenli aralıklarla ofislerin ve işletmelerin dezenfekte edilmesi, çalışanlara maske dağıtılması, yemekhanelerde tek kullanımlık malzeme kullanılması, el yıkama ve sosyal mesafe kurallarının sürekli hatırda kalmasını sağlayan uyarı afişlerinin asılması, dönüşümlü mesai uygulaması, uzaktan çalışma, toplantı ve ziyaretçi kısıtlanması, girişlerde ateş ölçümünün yapılması gibi sayısız önlemler aldı.

Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının yayınlarını takip ederek çalışanlarını düzenli olarak bilgilendiren şirket, departman yöneticilerinden oluşturduğu kurul aracılığı ile alınan önlemlerin, doğru ve etkin bir şekilde uygulanması konusunda ısrarcı oldu.

Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan Salihli JES 1, JES 2 ve JES 3 santrallerinin toplam kurulu gücü 69.5 MW’tır. Mevcut Kapasite, yaklaşık 200 bin konutun elektrik enerjisi ihtiyacını yeşil ve yerli olan jeotermal kaynaklardan karşılamaktadır.

 Kaynak: Anadolu Ajansı