Haberler

Seequent – Sanal, yerbilimi teknolojisi konferansı, 23 Eylül 2020

Seequent Lyceum 2019 (kaynak: Seequent)
Cannur Bozkurt 14 Eyl 2020

NZ’lı Seequent, bu yıl Lyceum etkinliğini, jeotermal enerjiyi öne çıkaran, enerji konusunda heyecan verici bir akışla dijital olarak düzenliyor. Etkinlik, yazılımın dünya çapında jeotermal gelişimde oynadığı rolü vurguluyor.

Leapfrog jeotermal yazılımının geliştiricisi olan küresel yazılım şirketi Seequent, benzersiz bir sanal deneyim için endüstri liderlerini bir araya getiriyor – Lyceum 2020, İletişimin Gücü. Canlı akış etkinliği, dijital işbirliğinin yaygın sorunlara çözüm bulma yeteneğini nasıl artırdığını tartışacak.

Lyceum’un arkasındaki fikir, günün düşünürlerini ve liderlerinin tartışmak, akıl yürütmek ve birbirlerinden öğrenmek için Lyceum adlı bir yerde toplayan Aristoteles’e dayanır.

COVID-19 krizine yanıt olarak artan dijital dönüşüm talebinin görüldüğü bir yılda, yeni düşünme ve iletişim kurma yöntemlerini öğrenmek, insanları uzaktan ve yine de son derece işbirliği içinde çalışmaya zorlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Etkinlikte madencilik, inşaat, çevre ve enerji sektörlerindeki endüstri profesyonelleri, uluslararası kurumlar ve devlet kuruluşları, düşünce liderleri, ortaklar ve akademi birlikte, daha sürdürülebilir bir gelecek için endüstri sorunları ve fırsatlarının nasıl ele alınacağına dair fikirlerini paylaşacaklar.

Lyceum, önde gelen uluslararası kuruluşlardan 62 misafir konuşmacı dahil 50’den fazla oturum; 30’dan fazla kullanıcı tarafından sunulan vaka çalışmaları ve 23 düşünce liderliği oturumu içeriyor.

İki açılış konuşmacısı altta yatan temayı belirleyecek. Microsoft Yönetici Direktörü, Worldwide Energy, Uwa Airhiavbere, dijital teknolojilerin iş gücünü nasıl değiştirdiğini ve işletmelerin nasıl uyum sağlayıp gelişebileceğini keşfederek İşin Geleceğini sunacak. Seequent Baş Teknoloji Sorumlusu James Lawton, Seequent’in sürekli gelişen ekosisteminin vizyonunu anlatacak.

Diğer önemli noktalar arasında; Madencilik, Geoteknik Dijital İkizler, Yeraltı Suyu Yönetimi ve Verilerinin Geleceği, Öncü Uygulama Atık Yönetimi, Yeni Nesil Jeotermal Yeraltı İnovasyonu ve daha fazlası var.

Seequent Lyceum 2020, sürekli dönüşen bir dijital ortamda yer bilimleri için teknoloji ve iletişimin nasıl işlediği hakkında daha fazla şey keşfedilmesi amacıyla ücretsiz ancak kayıt yaptırmak gerekmekte.

Jeotermal endüstrisi için enerji konulu oturum, Seequent’ten Jeremy O’Brian, Filipinler’deki EDC’den Joeffrey Caranto ve Auckland Üniversitesi’nden Rosalind Archer, Star Energy Geothermal’den Kenneth Lee Riedel ve Mercury’den Lara Owens ile “Geleceğin jeotermal yeraltı” konulu bir panel tartışması ile ağırlıklı olarak ilginç tartışmalar içerecek.

Endonezya’daki Sarulla Operations’tan Drestante Ydha Satya, “Silangkitang jeotermal sahasını iyileştirmek için tahmin araçlarının kullanılması” konusunu ve Endonezya’daki Supreme Energy’den Novi Ganefianto, “3D’nin Supreme Energy’nin jeotermal geliştirme uygulamalarını nasıl değiştirdiğini” tartışacak.

Enerji oturumunda ve aynı zamanda sivil, çevresel ve madencilik araştırmaları ve kaynak yönetimi konularındaki oturumlarda başka ilginç sunumlar da mevcut.

Etkinlik Ayrıntıları ve Ücretsiz Kayıt işlemine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.seequent.com/community/events/lyceum/

Kaynak: ThinkGeoEnergy