Haberler

Silenos Energy, Almanya’nın Bruck jeotermal projesi için proje finansmanı sağladı

Bruck jeotermal projesi inşaat alanı, Garching an der Alz, Almanya (kaynak: Silenos Enerji)
Cannur Bozkurt 27 Nis 2020

Proje geliştiricisi Silenos Energy, Almanya'nın Bavyera kentinde Garching an der Alz yakınında yapım aşamasında olan jeotermal ısı ve enerji santrali Bruck için proje finansmanı sağladı.

Silenos Energy ve eşit hissedarları STRABAG ve RAG Austria AG, jeotermal enerji ve ısı projesi Bruck için Almanya / Bavyera’daki proje finansmanını uluslararası bir bankacılık konsorsiyumundan temin etti.

Finansman haberi, Silenos Energy tarafından LinkedIn profilinde duyuruldu. Yapım aşamasında olan santralin, yakındaki Garching an der Alz belediyesine bölgesel ısıtma sağlamak için 4.31 MW ve 6.88 MW termik kurulu güce sahip olması bekleniyor. Isı kaynağının 14.000 haneye kadar olan talebi karşılaması bekleniyor.

Proje finansmanı Société Générale ve Erste Bank Group’un uluslararası bir bankacılık konsorsiyumundan geliyor. Hukuk firması Hogan Lovells, proje finansmanı ve proje sözleşmelerinin müzakerelerinde Silenos’u destekledi. Toplam finansal proje hacmi yaklaşık 80 milyon EUR (yaklaşık 88 m USD) olarak duyuruldu.

“Almanya’daki bir jeotermal tesisinin gerçek zamanlı proje finansman yapılarında müşterimize eşlik edebildiğimiz için çok memnunuz.” Hogan Lovells.

Kaynak: ThinkGeoEnergy