Haberler

Şili’deki jeotermalin potansiyel rolü Enerji Bakanı ile görüşmede vurgulandı

Participants of geothermal stakeholder meeting with Chile's Minister for Energy, March 2018 (source: CEGA)
Eren Günüç 9 Mar 2018

Şili'deki hükümet değişikliği ile birlikte, bu hafta Şili'nin jeotermal topluluğunun temsilcileri ülkenin enerji bakanı Andrés Rebolledo ile bir araya gelerek jeotermal enerjinin Şili'nin enerji geleceğinde oynayabileceği ve oynadigi büyük rol vurgulandı.

Jeotermal enerjinin, yerel ve temiz enerjinin, kömürün yerini almak için temel bir kaynak olarak rolü, hammaddesini ihraç etmek için gerekli olan kirli enerji, CEGA tarafından sunulan Jeotermal  nihai raporuna yapılan yorumların kritik noktalarından biriydi. .

Bu haftanın başlarında, Şili Enerji Bakanı Andrés Rebolledo ile 2017 yılı boyunca faaliyet gösteren Dünya Bankası’nın desteklediği teknik bir kuruluş olan Jeotermal Yönetim Kurulu üyeleri arasında bir toplantı yapılmış ve bu alandaki önde gelen uzmanları bir araya getirmiştir. Enerji matrisine katılımının sistematik etkisini analiz etmek için jeotermal ilerlemeyi ve zorlukları tanımlamayı öneren Mesa’nın çalışması, sektörün mevcut durumunu ve nasıl olabileceğini ele alan bir raporun sunulmasıyla Ocak 2018’de sona ermiştir. uygulamıştır. büyümesini yansıtmak için bir politika çerçevesi oluşturmak.

Haberin devamı ThinkGeoEnergy’de