Haberler

Singapur firması Almanya’nın Traunstein jeotermal projesini satın aldı

Twenty20 Energy şirket logosu
Merve Uytun 30 Mar 2023

Singapur merkezli Twenty20 Energy, Almanya Bavyera kentinin Traunstein bölgesindeki, Traunstein jeotermal proje sahibi Petra Energy Holding'i satın aldı.

Singapur merkezli yenilikçi enerji çözümleri sağlayıcısı Twenty20 Energy (T20), Almanya’nın Bavyera kentinin Traunstein bölgesindeki Traunstein jeotermal projesinin sahibi Petra Energy Holding Sarl’ı satın aldığını duyurdu. Bu projenin hem bölgesel ısıtma hem de elektrik enerjisi üretimi sağlaması beklenmektedir.

Petra Energy Holding Sarl’ın bir yan kuruluşu olan Petra Energy GmbH, Bayern Renewables GmbH olarak yeniden markalaşacak ve Traunstein jeotermal projesinin gelişimini tamamlayacak. Proje, Münih’in güneydoğusunda, Molasse Havzasında, Traunreut kombine jeotermal ısı ve elektrik santralinin yakınında yer almaktadır.

Bölgede, 3 boyutlu sismik veriler ve jeotermal işletme geçmişi ile desteklenen kanıtlanmış bir jeotermal kaynak bulunmaktadır. Erken aşama modelleme, tahmini olarak 20 MWt ısıtma ve 13 MWe güç üretimi kapasitesine işaret etmektedir.

T20 CEO’su Geoff Lawrence, “Çeşitlendirilmiş enerji projelerimize Traunstein Jeotermal Enerji Projesini eklemekten memnuniyet duyuyoruz. Belirli, hedeflenen ihtiyaçları mali açıdan uygun bir şekilde ele almak için daha temiz enerji teknolojilerini devreye alma fırsatlarını belirliyoruz. Jeotermal, faaliyet gösterdiğimiz bölgelere güvenli ve güvenilir bir şekilde hizmet veren çevre dostu ve yenilenebilir enerji seçenekleri sunma stratejimize mükemmel bir şekilde uyuyor. Çözümlerimiz, finansal ve çevresel zorunlulukları dengelerken en son teknolojileri entegre eder ve ekonomik ve sosyal kalkınma zorunluluklarını desteklemek için gereken yere enerji sağlar. Önümüzdeki fırsatlar için heyecanlıyız” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy