Haberler

ThinkGeoEnergy Küresel Jeotermal Enerji Santrali Haritası güncellendi

ThinkGeoEnergy Küresel Jeotermal Enerji Santrali Haritası
Cannur Bozkurt 23 Kas 2020

ThinkGeoEnergy, bu dünyanın jeotermal enerji santrallerini soğutma kulelerine ve binalarına kadar gösteren yeni "Küresel Jeotermal Enerji Santrali Haritası"nı sunmaktan gurur duyuyor.

Çok uzun süre ihmal ettikten sonra, küresel jeotermal enerji santrali haritamızı nihayet güncellediğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Web sitemizdeki santral harita bölümüne giderek haritayı ziyaret edebilir veya sadece buraya tıklayabilirsiniz.

Harita, bu dünyadaki tüm jeotermal enerji santrallerini, adını, ülkesini, kurulu gücünü (MW) ve teknolojisini (Binary, Dry Steam veya Flash santral) göstermektedir. Bu, ThinkGeoEnergy tarafından yapılan kapsamlı araştırmanın ve tüm jeotermal enerji santrallerini ve geliştirilmekte olan tüm enerji projelerini içeren bir veri tabanının üzerine inşa edilmiştir.

Bu verilerin daha fazlasını kısa ülke incelemelerinde kademeli olarak paylaşacağız. Yakın gelecekte, web sitemizdeki özel bir “araştırma” bölümünde satışa sunulacak tam teşekküllü raporları da paylaşacağız.

Harita üzerinde paylaşılan tesislerle ilgili olarak, temel yaklaşımımız işletmede olan tesisleri gösterecek şekilde kurgulandı. Ancak aynı zamanda coğrafi bağlamda işletmede olmayan veya artık işletilemeyecek durumda olan bir dizi önemli tesisi de dahil ettik. Bunlar sadece bir avuç olsa da. “Kurulu kapasite” “İşletmede olan Kapasite” anlamına gelmemekte, veritabanımızda bulunan ancak her tesis için “açılır pencerenin” bir parçası olarak göstermediğimiz işletme kapasitesini yansıtmamaktadır.

Gösterilen “santraller” genellikle bir santralin birkaç birimini tek bir yerde birleştiren bir “santral grubu”dur.

Öne çıkan sayılar:

  • 522 santral birimi (“türbin birimleri” değil)
  • 398 harita grubu (haritada gösterilen santraller)
  • 41 santralin (veya yaklaşık 290 MW kapasiteli) lokasyonuna henüz ulaşamadık, ancak bunları bulmak için çalışıyoruz.
  • Haritada gösterilen toplam kapasite 15.500 MW.

Aradığınız santrali bulamadıysanız ya da yerinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, [email protected] adresine iletir misiniz lütfen?

Kaynak: ThinkGeoEnergy