Haberler

ThinkGeoEnergy tüm jeotermal sektörümüzün yeni yılını kutluyor

Cerro Pabellon geothermal plant from above, Chile (source: ThinkGeoEnergy, creative commons)
Eren Günüç 30 Ara 2017

ThinkGeoEnergy size mutlu bir Yeni Yıl diler. Haber mektubumuz önümüzdeki hafta devam ederken, mola verdikten sonra haber Ocak ayının ilk haftasında tekrar gerçekleşecek.

Size ve ailenize mutlu tatiller ve mükemmel bir Yeni Yıl diliyoruz. ThinkGeoEnergy sitemiz ve PiensaGeotermia sitelerimiz yeni yıla tatiline girdiler ve Ocak ayında tekrar aktif olacaklar ve size tüm dünyadan haber verecekler.

Jeotermal Haberler olarak biz burdayız ve tatil yapmıyoruz. Haberlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

ThinkGeoEnergy ve Jeotermal Haberler başta olmak üzere burada, 2016 ile 2017 yıllarını karşılaştıran birkaç anahtar istatistik bulacaksınız:

Yıllık Ziyaretçi artışı:% 50 – 445.500
Aylık en fazla Sayfa görüntüleme sayısı: % 10 artış ile şimdiye kadar 340.000

2017’de 226 farklı ülke ve bölgeden sayfa ziyaretçilerimiz oldu.

 

Bu sene yenilenebilir enerjiye odaklanmış bir bilgi, danışmanlık ve etkinlik ajansı olan Almanya merkezli Enerchange ile ortaklığımızı güçlendirdik ve yeni yıldaki işbirliğimizi sürdürdük.

2016’da ilk IGC Türkiye etkinliğini başlattık ve o zamandan beri ikinci etkinliği 2017’de başarıyla gerçekleştirdik. IGC Türkiye, son 10 yılda inanılmaz bir büyüme gösteren Türk jeotermal enerji pazarının kilit jeotermal etkinliği olarak kendini kanıtladı. Türkiye resmi olarak 1 GW Jeotermal Ülkeler Kulübünün bir parçası oldu ve kurulu gücü 1.053 MW olan bir jeotermal enerji üretim kapasitesine sahipt (2017 sonunda 1,083 MW beklenmekte).

IGC Türkiye 2018, 14-15 Mart 2018 tarihlerinde Sheraton Hotel Ankara’da gerçekleşecek. Detaylar için burayı tıklayın: www.igc-turkey.com

Kasım 2017’de, ilk jeotermal yatırım forumu IGC Invest Geothermal’yi Frankfurt / Almanya’da gerçekleştirdik. Etkinlik, küresel jeotermal sektörüne çeşitli yatırımcı grupları, bankacılar, geliştiriciler ve tedarikçiler getirdi. Etkinliği 2018’de, muhtemelen Eylül ayında ikinci defa gerçekleştireceğiz.Detayları buradan takip edebilirsiniz.

Birkaç yıl önce LinkedIn hakkındaki bir makalede“Surviving running a business in a (micro) niche market“ konusunda yazmış olduğumuz çok şeyden ötürü, iş modelimizi değişen pazar ortamını yansıtacak şekilde düzeltmeye devam edeceğiz. Bu yıl bazı değişiklikler göreceksiniz.

Bu nedenle 2018’de yavaşlamayacağız ve bu konuda heyecan verici yeni bir yıl olması gereken birçok şey üzerinde çalışılıyoruz.

Ormat Technologies, EXERGY, Turboden, Mannvit, İzlanda GeoSurvey (ISOR), GeothermEx, Seequent / AranzGeo, KS Orka, Power Engineers, Erdwerk gibi ThinkGeoEnergy sayfamıza reklam vererek katkıda bulunan ortaklarımıza bu yılki katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

Size ve ailenize en iyi dileklerimizi gönderiyor, faaliyelerinizde başarılar diliyoruz.

Alexander Richter / ThinkGeoEnergy