Haberler

TICA, Niigata, Japonya’daki jeotermal projeye PureCycle ORC birimi tedarik edecek

Tica Thermal PureCycle 280 ORC birimi (kaynak: Şirket)
Cannur Bozkurt 5 Ağu 2020

Testlerin başarı ile tamamlanmasının ardından, Tica Thermal, Niigata, Japonya'daki bir jeotermal projeye PureCycle 280 ORC güç üretim ünitesi gönderecek.

ThinkGeoEnergy ile paylaşılan bir sürümde, Çin’li TICA Thermal, PureCycle 280 ORC güç üretim ünitesinin akreditasyonun test sonuçlarının başarılı bir şekilde tamamlandığını ve Japon müşterisinin onayını aldığını bildirdi. Ünite, şirketin Nanjing, Çin’deki ORC laboratuvarında garanti edilenden daha iyi değerlerle başarıyla test edildi. Güç sistemi Ağustos başında piyasaya sürülecek.

2019 yılının Aralık ayının sonunda, TICA Thermal, jeotermal uygulama için Japonya’daki distribütöründen bir birim PureCycle 280 için yeni bir sipariş aldı. Bu yeni birim, TICA Thermal’ın 2015 yılında ABD’nin Pratt & Whitney’den PureCycle serisi ürünlerini satın almasının ardından Japonya pazarında konuşlanacak PureCycle 280’in 7. birimini işaret ediyor. Bu yeni birimin yanı sıra, Beppu’da jeotermal uygulama için kullanılan 5 ünite ve ve Tottori’de atık yakma uygulaması için 1 adet ünite bulunmaktadır.

Projenin yürütülmesi sırasında, COVID-19 durumu TICA Thermal’in tedarik zinciri üzerinde bazı ciddi etkiler yarattı. Bununla birlikte, uyumlu çabalarla TICA Thermal, tedarikçileriyle birlikte etkileri en aza indirdi ve sevkiyat öncesi testini orijinal programdan sadece birkaç gün sonra gerçekleştirdi.

TICA Başkanı Jian: “Bu, Japonya’daki distribütörümüzle birlikte Japonya pazarında yaptığımız bir başka atılım. Pazara odaklanmamızın bir yansıması olan oldukça olumlu bir sonuç. Japonya’da jeotermal gibi yeşil enerji gelişimi için parlak bir umut olduğuna inanıyorum ve orada ortaklarımızla birlikte Japonya’daki enerji geçişini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

TICA Thermal, ORC tedarik işine 2016’da başladı ve Eylül 2019’da, jeotermal uygulamada (400 MWe’den fazla) kurulu en büyük ikinci ORC filosuna sahip olan başka bir ORC tedarikçisi Exergy’yi satın aldı. Şirket, benzersiz ve verimli ROT (radyal çıkış türbini) teknolojisi ile orta ila büyük jeotermal enerji santralleri (50MW’a kadar) için ORC çözümleri sunuyor.

Proje yöneticisi Bay Pan çöyle konuştu: “Japonya’da kurduğumuz referanslarla, Çin pazarında avantaj sağlayan ve doğal olarak daha yüksek termoelektrik verimlilik sağlayan ROT teknolojisini yeni edindik. TICA Thermal, değerli yerel ortakları ile yakın işbirliği içinde çalışarak, Japonya’daki ve jeotermal, çimento WHR, cam WHR, kimyasal WHR, biyokütle ve atıktan enerji gibi diğer uygulama alanlarındaki erişimini artıracak.”

TICA termal hakkında daha fazla bilgi için, TICA Thermal Pan’ın Yurtdışı Departman yöneticisi ile panjunchen@ticachina.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy