Haberler

TKB’nin Jeotermal Risk Paylaşım Mekanizması RSM İhalesi Sonuçlandı

Dünya Bankası ve TKB RSM'i tanıtmak için IGC Türkiye 2018 Kongresinde Olacak. www.igc-turkey.com
Eren Günüç 12 Mar 2018

TKB'nin Jeotermal Risk Paylaşım Mekanizması RSM İhalesi Sonuçlandı. AF-Consult İsviçre Limited (Konsorsiyum Lideri İsviçre) + Verkis (İzlanda) + AFM (Turkiye) + ISOR Iceland GeoSurvey (İzlanda) ve alt yüklenici of BBA Legal (İzlanda) ile 5 Mart 2018 tarihinde bu konsorsiyumun RSM danışmanı olması yönünde bir kontrat imzalandı.

Dünya Bankası ve Türkiye Kalkınma Bankası ortaklığında Risk Paylaşım Mekanizması oluşturuldu ve TKB, RSM danışmanının seçimini tamamladı.

TKB’nin Jeotermal Risk Paylaşım Mekanizması RSM İhalesi Sonuçlandı. AF-Consult İsviçre Limited (Konsorsiyum  Lideri İsviçre) + Verkis (İzlanda) + AFM (Turkiye) + ISOR Iceland GeoSurvey (İzlanda) ve alt yüklenici of BBA Legal (İzlanda) ile 5 Mart 2018 tarihinde kontrat imzalandı.

Uygun geliştiricilerin RSM Risk Paylaşım Mekanizması için başvurularını Nisan 2018’e kadar sunmaları beklenmektedir.

Dünya Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası TKB ile işbirliği yaparak Türkiye’deki jeotermal projeler için sunduğu yeni Risk Paylaşım Mekanizması’nı 14-15 Mart 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan IGC Türkiye 2018 jeotermal kongresinde bir çalıştay düzenleyerek tanıtacak.

Çalıştay Konuşmacıları:

  • Yasemin Örücü – Dünya Bankası
  • Ruken Öztekin, TKB, RSM Birimi Yöneticisi
  • Bjarni Richter, AF Consult adına RSM Proje Direktörü
  • Wietze Lise, AF Consult

RSM Hakkında daha fazla bilgi için daha önce yayınladığımız haberimize göz atabilirsiniz.
Dünya Bankası kaynaklı, TKB Jeotermal Risk Paylaşım Mekanizması