Haberler

Türbin şirketi MHPS, Mitsubishi Power adlı yeni şirket adını duyurdu

Hellisheidi JES İzlanda'da Mitsubishi türbini (kaynak: flickr / ThinkGeoEnergy, creative commons)
Cannur Bozkurt 27 Nis 2020

Mitsubishi Hitachi Power Systems, 2019'un sonlarında açıklanan ortak girişimden Hitachi'nin çıkmasının ardından Mitsubishi Power olarak adını değiştirdi.

Geçen yılın sonlarında Hitachi, 2014 yılında kurulan bir ortak girişim olan Mitsubishi Hitachi Power Systems, Ltd.‘den (MHPS) çıktığını duyurdu. Hitachi, MHPS’deki % 35 hissesini Mitsubishi Heavy Industries (MHI) Grubuna devretti.

Hitachi’nin ayrılmasının ardından, Mitsubishi Heavy Industries (MHI) Group’un bir parçası olan Mitsubishi Hitachi Power Systems, Ltd. (MHPS), yeni şirket adı Mitsubishi Power’ı ve ayrıca yeni bir kurumsal marka logosu benimseyeceğini duyurdu. Yeni adı altında Mitsubishi Power, elektrik gücünün karbondan arındırılmasını sağlayan şirketlerden biri olarak dünyadaki itibarını artırmak için çalışacak.

MHI Group’un ana iştiraklerinden biri olan Mitsubishi Power, dünyanın dört bir yanında ekonomik ve güvenilir güç kaynaklarını desteklemekte, güç endüstrisi için en son teknolojiler ve enerji çözümleri sunmaktadır. Ayrıca, enerji üretimi ve depolama noktasında CO2 emisyonlarını azaltmak ve ortadan kaldırmak için yeni teknolojiler sağlayan Mitsubishi Power, karbondan arındırılmış bir ekonomi yaratmada ve küresel toplumun karşılaştığı zorlukları çözmeye yardımcı olan önemli bir katılımcıdır.

Yeni Şirket Adı: Mitsubishi Power, Ltd.

Kurumsal Marka Logosu

 

 

 

 

Yeni marka logosu Mitsubishi’nin üç elmas figüratif markasını İngiliz şirket adıyla birleştiriyor. Gotik bir yazı tipinde yuvarlak ve modern bir tasarım olan logo yazı tipi, Mitsubishi Power’ın sunmaya çalıştığı gelişmiş, çevre dostu güç üretimi teknolojilerinin bir görüntüsünü sunmak amacıyla benimsenirken, aynı zamanda esnek bir şekilde tepki vermek için kurumsal bir tutum sergiliyor.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy