Haberler

Ufuk Şentürk JESDER Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi

JESDER 2020 Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu (kaynak: Ufuk Şentürk, LinkedIn Hesabı)
Cannur Bozkurt 19 Oca 2020

JESDER’in Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda Enerjeo Kemaliye AŞ temsilcisi Ufuk Şentürk, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

17 Ocak’da Jeotermal Elektrik Santrali Yaıtırımcıları Derneği’nin (JESDER) gerçekleşen Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda Enerjeo Kemaliye AŞ temsilcisi Ufuk Şentürk Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

2 listenin katıldığı seçim sonucunda Ufuk Şentürk Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilirken, Yönetim Kurulu’nda Yılsan Holding’den Volkan Öztürk, Çelikler Jeotermal’den Muharrem Durmuş, Sanko Enerji’den Mehmet Kaygusuz ve Maren Enerji’den Mehmet Şişman yer aldı.

Gelecek dönem çalışma programlarına ilişkin Şentürk, her ay mutlaka jeotermal yatırım bölgelerinde, konusunda uzman bilim adamlarıyla toplantılar yapıp, yerel halkın jeotermal enerjiyle ilgili doğru bilgilendirmesini sağlayacaklarını belirtti.

Temiz, yerli, sürdürülebilir ve yenilenebilir jeotermal enerjinin yeni yetişen gençlere ve çocuklara daha iyi anlatılabilmesi için MEB ile iş birliği yapacaklarını ve okullarda bu enerjinin anlatılması sağlayacaklarını söyleyen Şentürk, “Bu çerçevede çocuklara ve gençlere santral gezileri, tanıtıcı broşür gibi doküman ve materyallerle yerli kaynaklarımıza sahip çıkılıp geliştirilmesi için çaba gösterileceğiz.” dedi.

Şentürk, çevreci sivil toplum kuruluşlarıyla istişareler yapılarak temiz, yerli ve yenilenebilir kaynağın doğru tanıtılmasının sağlanması için çalışacaklarını belirtti.

Kaynak: JESDER