Haberler

Uluslararası Jeotermal Derneği Yönetim Kurulu 2020-2023 için çığır açan sonuçlar

Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) Logosu
Cannur Bozkurt 17 Eki 2019

Seçilmiş yüksek tecrübeli birey grubu ile cinsiyet, coğrafi temsil ve sektör temsili konusunda güçlü çeşitliliği olan bir kurulun hedeflenmesi, jeotermal enerjinin küresel enerji geçişinin daha geniş bağlamındaki konumunu güçlendirmeye devam eden çalışmalar için iyi bir konumdadır.

Uluslararası Jeotermal Birliği (IGA), son 2020-2023 dönemi için seçim sonuçlarını Yönetim Kurulu ile paylaştı. Duyuruyu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

2020-2023 dönemine ait Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) Yönetim Kurulu’na yapılan seçimler sonuçlandı. IGA gibi uluslararası bir kuruluş için üyeliğinin katılımı, ulusal jeotermal dernekler, sınai ve bireysel seçimlerdeki üyeler, çeşitli endüstrimizin temsili için temel sağlamak için çok önemlidir. Bu nedenle seçimlerdeki üyeliğin ve katılımın güçlü katılımını sağladığımız için mutluyuz.

1 Mayıs 2020’de geçerli olmak üzere IGA’da yapılacak seçimler için aday olan 50 kişinin geniş ve çeşitli alanlarından özellikle gurur duyuyoruz. Seçilmiş tüm insanları tebrik ediyor ve döneminizi hazırlarken sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Bu son derece kalifiye adayların sadece 25’i kurulda oylanırken, seçilmeyen tüm adayların jeotermal için enerji ve özveri üretebilmeyi ve onları yardım etme çalışmalarımıza bağlayabilmeyi umuyoruz.

Herhangi bir endüstri, oyuncularının ve bireylerinin çeşitliliği ile yaşar, bizim gibi organizasyonlarda temsil edilmesinin bunu yansıtması gerekir. Bu nedenle, geniş çapta İGA’ya, faaliyetlerine ve yönetişimine yapılan değişikliklerin bir parçası olarak, seçimlere girme vurgumuz, daha geniş jeotermal topluluğun temsilinde daha iyi çeşitlilik sağlamak oldu. Yönetim kurulunda % 50 kadın temsil hedefi belirleyerek bundan daha fazlasını başardık. Ancak çeşitlilik cinsiyetin ötesine geçiyor ve aynı zamanda coğrafi ve endüstri segmenti temsili söz konusu olduğunda geniş bir çeşitliliğe sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Asya-Pasifik ve Avrupa bölgesinden güçlü bir temsil görüyoruz ve Latin Amerika ve Doğu Afrika’dan iyi bir temsil için heyecanlıyız.

İGA Başkanı Alexander Richter: “Kadın ve erkeklerin eşit bir payını hedef alarak, şimdi çok yetenekli bir kadın grubunun temel bir değişimini ve güçlü bir temsilini görüyoruz. Topluluğun büyük gücüne olan güvenimi teyit eden bu sonuçları gördüğüm için şahsen çok gurur duyuyorum. Bu dinamiği, IGA’nın jeotermal enerjiye daha çeşitli ve daha güçlü bir ses vermesi ve bir endüstri olarak küresel enerji ve ısı geçişinde neler sunabileceğimizi desteklemeye yardımcı olması için daha geniş bir amaç için kullanabileceğimizi umuyorum. Bu yeni kurulun mevcut ve önceki kurullarımızın çalışmalarına devam eden harika bir grup güçlü birey olduğuna ikna oldum.”

İGA İcra Direktörü Dr. Marit Brommer: “27 – 1 Mayıs 2020 tarihlerinde İzlanda Reykjavik’te gerçekleşecek olan 2020 Dünya Jeotermal Kongresi’ne yaklaşırken, IGA’nın küresel enerji geçişi ve sunduğu rolün tartışılması bağlamında daha güçlü bir rol görüyoruz. Kaynak ölçümü, sürdürülebilirlik değerlendirmesi konusundaki stratejik çalışmalarımızla, sektörümüzün potansiyelini ortaya koymasına yardımcı olmak için sanayi, araştırma topluluğu ve akademi ile daha iyi bir işbirliği istiyoruz. Bu çalışmayı devam ettirmek ve güçlendirmek için bu yeni tahtayı iyi durumda görüyoruz.”

Yönetmeliklerimizdeki örgütsel ve yasal değişikliklerin bir parçası olarak, yeni kurulda cinsiyet, coğrafya ve yetkinlik açısından daha iyi çeşitlilik sağlamak için beş ek kurul üyesini bir araya getirme imkanı bulunmaktadır. Sürecin detayları şu anda üzerinde çalışılmakta ve sonrasında paylaşılacaktır.

Seçimler için aday olan tüm adaylarla, İGA’daki çalışmalarımıza ivme kazandırma momentumundan yararlanabileceğimizi umuyoruz.

Lütfen 1 Mayıs 2020’de çalışmaya başlaması için IGA’nın yeni kurulunu tebrik ederken bize katılın. Küresel jeotermal enerji topluluğunun İzlanda’daki Reykjavik’teki 2020 Dünya Jeotermal Kongresi’nde buluştuğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.

Seçimlerin tam sonuçları aşağıda görülebilir:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alexander Richter, Başkan

Dr. Marit Brommer, Genel Müdür

E-posta: iga@lovegeothermal.org

IGA web sitesi: www.lovegeothermal.org

2020 Dünya Jeotermal Kongresi’nin internet sitesi: www.wgc2020.com

Social Media handles: @lovegeothermal

Kaynak: Uluslararası Jeotermal Derneği

Feragatname: Yazar Alexander Richter, IGA 2016-2020 Yönetim Kurulu Üyesi ve dernek başkanıdır.