Haberler

Umut ve azmin işareti – Larderello jeotermal santralinde İtalyan bayrağı renkleri

Larderello jeotermal santralinde soğutma kulelerinin İtalyan bayrağının renkleri ile aydınlatılması (kaynak: Enel)
Cannur Bozkurt 6 Nis 2020

İtalya covid-19 acil durumuyla mücadele ediyor ve kurumlar İtalyan renklerini göstererek desteklerini görselleştiriyorlar. Enel Green Power da, İtalyan bayrağının renklerini Toskana'daki Larderello jeotermal enerji santralinin soğutma kulelerine yansıtarak desteklere katılıyor.

İtalya’nın renkleri, Larderello ve Castelnuovo Val di Cecina’nın jeotermal enerji santralinin soğutma kulelerine yansıtılıyor ve covid-19 ile bağlantılı acil sağlık durumunun tüm süresi boyunca her gece gösterilmeye devam edecek.

Dünyadaki diğer birçok bina ve İtalyan kurumsal ofisleri için de benzer şekilde uygulamalar mevcut. Enel Grubu da elektrik gibi önemli bir üretim olan hizmetinde, İtalyan bayrağının üç rengini soğutma kulelerinden yansıtarak, tüm ulusun koronavirüse karşı savaştığı uyum ruhunu vurgulamak istiyor.

Bu olağanüstü durumda Enel, çalışanlarının güvenliğini garanti altına almak için çok sayıda girişimde bulunmuştur. Buna ek olarak, Grubun kar amacı gütmeyen kuruluşu Enel Cuore, sağlık ve sosyal bakımla uğraşan ana kuruluşları desteklemek için İtalya’da 23 milyon Euro bağışladı.

Kaynak: ThinkGeoEnergy