Haberler

Video – Jeotermal Risk Değerlendirmesi ve riskten korunma araçları hakkında web semineri / EGEC

GeoRisk Projesi web sitesi (ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 22 Eki 2019

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), GeoRisk Projesi kapsamında geçen ay düzenlenen bir web seminerinin kaydını yayınladı.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), GeoRisk Projesi kapsamında geçen ay düzenlenen web seminerinin kaydını yayınladı. GEORISK projesi, derin bir jeotermal santralin geliştirilmesi ve işletilmesi ile ilgili riskleri kapsayacak şekilde, tüm Avrupa’da ve bazı önemli üçüncü dünya ülkelerinde risk sigortası oluşturmak için çalışmaktadır.

Avrupa’daki jeotermal enerji piyasası son 5 yılda önemli bir büyüme kaydetmiştir. Bugün Avrupa’da toplam 5 GW kurulu güce sahip yaklaşık 300 jeotermal bölgesel ısıtma sistemi bulunmaktadır. Toplam kurulu güç kapasitesi 3 GW’den fazladır.

Enerji sektörü 6 yılda kapasitesini iki katına çıkardı. Bu arada, sığ jeotermal sektörü, kurulu 2 milyon ünite eşiğine yaklaşırken, sürekli bir büyüme sergiliyor.

Jeotermal proje geliştirme riskli bileşenlere sahiptir ve en önemlisi kaynak riskidir. GEORISK projesi, derin bir jeotermal santralin geliştirilmesi ve işletilmesi ile ilgili riskleri kapsayacak şekilde, tüm Avrupa’da ve bazı önemli üçüncü dünya ülkelerinde risk sigortası oluşturmak için çalışmaktadır. www.georisk-project.eu adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy