Haberler

Vulcan Energy Resources, Alman jeotermal danışmanlık şirketi GeoThermal Engineering’i satın aldı

GeoThermal Engineering Ltd. web sitesi
Cannur Bozkurt 15 Şub 2021

Vulcan Energy Resources, Alman jeotermal danışmanlık şirketi GeoThermal Engineering'i (GeoT) satın aldı.

Bu hafta açıklanan Avustralya Borsası’nda listelenen Vulcan Energy Resources (VUL), yeraltı jeotermal danışmanlık şirketi olan GeoThermal Engineering’in (GeoT) % 100’ünü satın almak için bağlayıcı bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

GeoT, aramadan üretim sondajına kadar jeotermal projelerin geliştirilmesinde yüzyılı aşkın birleşik uzmanlığa sahip, Almanya’nın Yukarı Ren Vadisi’nde bulunan dünya lideri bir bilimsel ekibe sahiptir.

GeoT, Sıfır Karbon Lityum Projesi’nin başlangıcından bu yana Vulcan ekibiyle yakın bir şekilde çalıştı. Bu durum, geliştirme ekibini hızla büyüterek Almanya’daki projeyi hızlandırmayı planlayan Vulcan için ideal bir satın alma haline getirdi.

Vulcan, GeoT’nin tek hissedarı olan ve aynı zamanda Vulcan’ın İcra Direktörü olan Dr. Horst Kreuter ile bağlayıcı bir dönem sayfasına girdi. Dr. Kreuter, her iki şirketle de yoğun bir şekilde ilgilenmesi nedeniyle, anlaşmanın uzun müzakere süresi dışında kaldı.

Anlaşma kapanmadan önce, Vulcan’ın anlaşmanın tamamen kendi takdirine ve memnuniyetine uyduğundan emin olmak için bir durum tespiti incelemesi yapması gerekecek.

Dr Kreuter, Vulcan tarafındaki müzakere sürecinden çıkarıldığından ve satın alma şartları, satın alınan varlıkların değerine kıyasla ödenecek bedel açısından emsallere uygun olduğundan, bu satın alma hissedar onayı gerektirmedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy