Haberler

Web Semineri – Farklı jeotermal pazarlar için risk azaltma programları, 29 Nisan 2020

GEORISK Projesi web semineri duyurusu
Cannur Bozkurt 27 Nis 2020

GEORISK projesi 29 Nisan 2020'de 16:00'da (Türkiye saati ile) farklı jeotermal piyasalar için doğru risk azaltma planlarının neler olduğunu araştıran bir web semineri düzenliyor.

Jeotermal projelerin geliştirilmesinde birkaç riskli bileşen vardır. Bunlardan en önemlisi kaynak riskidir. Keşfin ötesinde, bir jeotermal projenin kredibilitesi bu jeolojik risk tarafından tehdit edilebilmektedir.

Sektörün piyasa olgunluğuna göre bir riskten korunma programı tasarlanması gerektiği açıktır. Türkiye’den JESDER’in de katılımcısı olduğu GEORISK projesi, tüm Avrupa’da ve bazı kilit hedef üçüncü ülkelerde jeotermal projelerin geliştirilmesinde karşılaşılabilecek riskleri azaltmaya yönelik risk sigortası kurmaya çalışmaktadır. Bu web semineri, GEORISK projesinin bazı önemli sonuçlarını uzmanlarla tartışacaktır.

GEORISK projesi 29 Nisan 2020 – 16:00 – 18:00 arasında (Türkiye saati ile) “Farklı jeotermal piyasalar için doğru risk azaltma planları” adlı web seminerini gerçekleştirecektir.

Katılımın ücretsiz olduğu (ve ingilizce olarak gerçekleştirilecek) web seminerine ilişkin buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için proje web sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.